Termen uit de zeilsport: verschil tussen versies
Uit ZeilersWiki
| (7 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
| Regel 17: | Regel 17: | ||
|[[Grootzeil]]||[[Grootzeilval]] | |[[Grootzeil]]||[[Grootzeilval]] | ||
|- | |- | ||
| − | |[[hekstoel]]||[[Helmstok]]||[[Hondekooi]] | + | |[[Halfwinder]]||[[hekstoel]]||[[Helmstok]]||[[Hondekooi]]||[[Huik]] |
|- | |- | ||
|[[Inhouten]] | |[[Inhouten]] | ||
| Regel 25: | Regel 25: | ||
|[[Kajuit]]||[[Dirk|Kraanlijn]]||[[Kuip]] | |[[Kajuit]]||[[Dirk|Kraanlijn]]||[[Kuip]] | ||
|- | |- | ||
| − | |[[Lenspomp]]||[[Lijnen]]||[[Lopend want]]||[[Lummelbeslag]] | + | |[[Lenspomp]]||[[Lijnen]]||[[Lopend want]]||[[Loef en lij]]||[[Lummelbeslag]] |
|- | |- | ||
|[[Mast]]||[[Mik]] | |[[Mast]]||[[Mik]] | ||
| Regel 35: | Regel 35: | ||
|[[Preekstoel]] | |[[Preekstoel]] | ||
|- | |- | ||
| − | |[[Reling]]||[[Roer]]||[[Roerkoning]]||[[Rondhout]] | + | |[[Reling]]||[[Roer]]||[[Roerkoning]]||[[Rolreefsysteem]]||[[Rondhout]] |
|- | |- | ||
| − | |[[Scepters]]||[[Staand want]]||[[Stuurautomaat]]||[[Wind|Schijnbare wind]] | + | |[[Scepters]]||[[Staand want]]||[[Stuurautomaat]]||[[Wind|Schijnbare wind]]||[[Spinnaker]] |
|- | |- | ||
|[[Telltale]]||[[Talie]]||[[Torenzeil]] | |[[Telltale]]||[[Talie]]||[[Torenzeil]] | ||
|- | |- | ||
| − | |[[Verhaalkam]]||[[Verstaging]]||[[Voorlijk]] | + | |[[Valstopper]]||[[Verhaalkam]]||[[Verstaging]]||[[Voorlijk]] |
|- | |- | ||
|[[Wind|Ware wind]]||[[Windex]] | |[[Wind|Ware wind]]||[[Windex]] | ||
|- | |- | ||
| − | |[[Zaling]] | + | |[[Zaling]]||[[Zeilmaten]] |
|} | |} | ||
Huidige versie van 3 jan 2009 om 01:29
- Alfabetische lijst van onderdelen aan een zeilboot.