snelem schrijft:Beste Wijnja,
Een paar dingen om rekening mee te houden:
- tel bij de prijs in dollars wel de invoerkosten en verzendkosten op, de kans dat je gepakt wordt is zeer aanzienlijk
Ik heb nog even met de douane gesproken over internet aankopen in de VS. Volgens mij zit het zo:
1) Over navigatie/GPS apparatuur dien je 3,7% douanerechten (=invoerrechten) te betalen. Dat wordt berekend over de aanschafwaarde+vervoerskosten (=verzendkosten).
2) Je moet nog 19% omzetbelasting (=BTW,OB) betalen over de aanschafwaarde.
3) Na bestelling via een webshop komt bij aflevering de vervoerder aan de deur (TNT of UPS oid) en gaat beide bovenstaande bedragen met je afrekenen. Het is dus niet een kwestie van "gepakt worden".
4) Daarnaast zal de vervoerder ook nog "inklaringskosten" willen hebben, dit zijn de extra kosten die hij maakt om de douanerechten en OB te verhalen. Ik weet nog niet hoeveel dat is (paar tientjes misschien?).
BTW moeten we altijd betalen, dus het verschil gaat dan alleen om de 3,7%; de verzendkosten en de inklaringskosten.
Als ik weer even die CP500 neem en google wat rond dan lijkt dat zich toch nog wel te lonen:
* georgekniest: € 1699,-
* marinesuperstore (UK): € 1367,- (ex verzend)
* Zo maar een webshop VS: $ 1326,- = € 941,- (koers 18 okt, ex verzend etc)