Hoi Ger,

De vorige eigenaar van jouw, overigens prachtige schip, was misschien ook wel zo'n zwaargebouwde Duitse zeiler. Ik moet zeggen, dat ik toch wel regelmatig de brokstukken van lichtmetalen pikhaken in Duitse havengebieden zie liggen. Mijn gedachte daarbij is: (en ik wil niet beschuldigd worden van het beledigen van een Europees buurvolk ) of je gaat Sonjabakkeren of schaft in het vervolg een roestvrijstalen exemplaar aan.
Laat ik het zo zeggen, toen we de boot kochten waren er twee koelkasten aanboord, een voor het bier en een voor de wursten.

Ik denk dat je je wel een beeld kan vormen van de omvang van die man.
Trouwens, geen kwaad woord over hem, hij liet voor een paar duizend pegels aan extra's achter.
Een duur servies en bestek, rvs pannen enz. van een kwaliteit die we thuis nog niet hebben, pakkingen en motor reserve-onderdelen zoals een komplete koelwaterpomp, filters enz.
Ook alle klepen rubbers en pakkingen voor het o.w. toilet liggen in "het magazijn".
Plof vesten, harnassen met live line, een bootsmanstoeltje enz. enz. eigenlijk teveel om op te noemen.
Zelfs zijn verrekijker, een goeie, bleef aanboord.
Een ijskastje staat nu bij mijn dochter op haar kamer, aan de andere hebben we meer dan genoeg en zo kregen we er meteen een plekje bij voor een van de vouwfietsjes.
Vr. gr. Albert