MarcelT schreef :
Hoi allemaal,
snip 8--
Maar volgens die tekst zou je ook moeten meenemen:
- gasflessen
- alles in kastjes en onder de planken
- bestek, borden, pannen
- boeken
- ...
Dat is best een verhuizing 2x per jaar. Is dat niet erg overdreven?
Hoe doen jullie als ervaren zeilers dit?
Groeten Marcel
- Gasflessen, lijkt me noodzakelijk als je binnen in een loods geparkeerd wordt, dan zal het ook verboden zijn om aan boord te laten. Wegen brandgevaar en ontploffingsgevaar bij brand in de loods.
- Bestek, borden, pannen . Zie ik geen reden toe, tenzij je heel veel schilderwerk wil doen aan boord. Misschien wel in afgesloten containers ( luchtdicht en vochtdicht ) opbergen.
- Boeken . Zelfde verhaal, vooral om geen schimmels te krijgen indien het vochtig/klam kan worden aan boord. Maar indien luchtdicht weggezet lijkt het me geen probleem.
Beter wel van boord : ( Niet specifiek winterstalling maar algemeen voor langer afwezigheid tijdens de winter. )
-Boordpapieren. ( eigendomsbewijs/verzekeringspapieren etc )
- Kledij matrassen dekens slaapzakken kortom alle textiel. Laat alleen wat je echt nodig hebt aan boord, en weeral luchtdicht wegzetten. Zo kan er geen vocht uit de lucht intrekken.
- Ook is het verstandig om je etenswaren eens na te kijken op houdbaarheidsdatum.
Aangebroken glazen potten jam etc mee naar huis nemen. Suiker en zout, peper, etc etc
Als er vrieskou kan komen, cola light wegnemen, blikken kunnen barsten.
( suiker in normale cola werkt als antivries, de zoetstof in light niet ) ( eigen ervaring )
Inventaris maken van verbruiksmateriaal voor motor. Olie, filters, verf, verfborstels, schoonmaakproducten. Niet dat je alles van boord moet nemen, maar meer dat je weet wat er aan boord is.
- Controle keuringsdatum van reddingsvesten en noodvuurwerk.
( zodat je weet wat je eventueel deze winter moet laten keuren/vervangen ).
- Controle batterijen van klok en zaklamp(en) etc.
( Niet onmiddellijk vervangen maar wel opschrijven wat je volgend jaar nodig hebt. )