fokkeh schreef :
Hi all,
Ergens in het proces heb ik de fout gemaakt voor Marcom B te gaan ipv SRC. Ondertussen geslaagd voor het praktijkexamen, maar afgelopen week helaas op paar procent gezakt voor theorie. Komende week mag ik opnieuw maar nu ging ik net in mijn ANWB examenboekje kijken en er zijn toch wel wat vragen voorbij gekomen die in mijn examenboekje niet behandeld worden, specifiek (ook) rond hoe je in de praktijk omgaat met de EPIRB en de SART. Waar moet je hem houden, wat is impact van liferaft etc.
Wat is een betrouwbare internetbron waar ik deze informatie kan opdoen?
Ik heb
dit document gevonden wat vrij duidelijk lijkt, maar ik wil graag zeker weten dat ik een bron heb die aansluit op wat het CBR ook echt het goede antwoord vind

Impact van een liferaft????
Epirb neem je óf bewust mee het vlot in, activeren met antenne naar boven, óf hij drijft vanzelf uit de container omhoog. De Epirb drijft zelf rechtop.
Sart drijft niet en neem je bewust mee je vlot in. Bij elke sart zit een stokje (extention pole), daar zet je de sart op en steekt hem door het speciale gat in het dak va het vlot. Er zit een voorziening in het vlot dat het stokje blijft staan. Op die manier creëer je hoogte boven water voor radarbereik of AIS bereik. Epirb hoeft niet hoog, moet alleen wel satellieten kunnen "zien".