tasar298 schreef :
@TS: Stockpaert
Waarom een schakelaar in de MIN leiding?
Dit kan vreemde problemen veroorzaken. Als de mantel van de marifoon antenne ergens aan massa (min) gaat liggen, dan werkt jouw schakelaar niet meer en loopt de stroom op een andere manier weg.
Altijd een schakelaar in de + zetten, nooit -
Hetzelfde overigens met de zekeringen. Ik kwam het af en toe nog wel eens tegen de de zekering in de - zit.
Verder aansluiten zoals al eerder gezegd, na hoofdschakelaar zonder aparte schakelaar maar wel met een zekering.
Groeten,
Tyn
Een paar jaar geleden heb ik die vraag hier eens gesteld. Toen waren de meningen verdeeld over de hoofschakelaar in de min. In mijn geval hebben alle gebruikers de massa via de mindraad en ik begrijp dan ook niet helemaal waarom het risico dat de antennedraad contact maakt met de min, groter is dan met de plus?
Aan de andere kant, als de hoofdschakelaar in de plus echt beter is kan ik dat nu nog gemakkelijk ombouwen omdat de huidige gebruikers geen verschil maken in aansluiting, in tegenstelling tot de aan te sluiten marifoon. Ik hoef dan alleen de draad die nu nog naar de hoofdschakelaar loopt op de 'verdeeldoos' te zetten (-), en de draad die op de 'verdeeldoos' zat op de hoofschakelaar te zetten (+) (correct me if i'm wrong

). In dat geval wordt de min via de verdeeldoos verdeeld en de plus via het schakelpaneel.
In dat geval: Kan ik dan op de hoofschakelaar zowel de plusdraad naar het schakelpaneel als de plusdraad naar de marifoon bevestigen? En zijn daar speciale verdelers voor of kan ik gewoon beide draden in de hoofschakelaar klemmen?
Wederom alvast bedankt voor jullie advies!
Gr. Ruben