holtere schreef :
Wel blijft dan de oude vergunninghouder volledig verantwoordelijk voor de juiste naleving van de vergunning voorwaarden.
Wij kopen een ander schip en laten de daarin aanwezige marifoon of een nieuwe met ons eigen nummer programeren. Hoort het dan bij mijn verantwoordelijkheid dat de koper oneigenlijk gebruik maakt van een in het toestel vastgebeitelde code?
@ Koko,
Als je toch aan het kijken bent, is de Atis misschien wel zelf te wijzigen van een Standard Horizon HX270E handheld als die Ray 54e niet lukt?
De verkoper moet zorg dragen dat zijn nummers verwijderd worden of een verklaring afgeven aan de nieuwe eigenaar en AT dat hij de nummers overdraagt (en dus ook de betaling). De verkoper blijft verantwoordelijk voor de afwikkeling, anders betaalt hij gewoon door.
Het zou kunnen dat sinds 1-1-2016 het overdragen van de nummers niet meer mogelijk is, even zelf informeren bij AT.
De koper moet zorg dragen dat hij met ZIJN nummers gaat varen en dus de vergunning geregeld heeft.