Voor mijn werk gebruik ik voor ader-ferruling het liefst witte heat-shrink tubing. Hier een professionele printer die deze krimpkous van een 50 m rol voedt en je met je PC kunt koppelen als je grote batches wilt automatiseren vanuit Excel bv.
Voor thuisgebruik zijn er goedkopere (ook portable) printers te koop voor iets meer dan eur 100. Deze gebruiken losse cartridges, wat het gebruik relatief duur maakt, maar voor onze kleine aantallen lijkt me dat geen issue. Cartridges bestaan in verschillende kleuren en breedtes; zowel in sticker als krimpkous.
Print is watervast en boven verwachting goed slijtvast. Ik krimp zelf nooit maar kies een zo goed mogelijk passende maat: de adereindhulsjes (of wat voor terminals je ook gebruikt) zorgen ervoor dat de sleeve netjes om de ader blijft. Dit voorkomt ook dat je de aders moet verdraaiien om de geprintte kant zichtbaar te krijgen (vooral bij een vaste kern kan dat schade geven).
Onder eur 100 zelfs die printers. Geen industriële kwaliteit maar ruim voldoende voor meerdere boten/huizen lijkt mij:
www.dymospecialist.nl/Rhino-4200-Kit
En de bijbehorende cardridges: eur 16 voor 1.5 m. Voor 1.5 of 2.5 mm2 voldoet 5 mm breedte...
www.dymospecialist.nl/dymo-rhino-Krimpkous