Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Bankmanager - lifepo4 parallel op agm (lead)

Bankmanager - lifepo4 parallel op agm (lead) 20 juli 2025 21:28 #1638022

  • Broes46
  • Broes46's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • self build OOD46 sailing like a (heavy) rocket
  • Berichten: 256


Dit is een al ouder filmpje over een "Bankmanager" om een lfp parallel te koppelen aan een agm of lead acid als aanvulling op de huishoud capaciteit. Inmiddels is er een generatie 3 van dit toestel.
Nu stel ik me de vraag of je dit ook niet zou kunnen oplossen met 2 dc/dc chargers tussen de lfp en agm te installeren ? Eén dc/dc die de lading van de agm aanvult uit de lfp indien er geen motor draait of er komt te weinig zonne-energie binnen en je ontlaatdt de agm te diep. De tweede dc/dc die de lfp laadt indien er overschot aan energie is die naar de agm gaat en doorzet naar de lfp. Ben maar een leek en verneem graag jullie inzichten.
Waarom de (in mijn geval 6 x Optima 75 Ah) lead niet gewoon vervangen ? Deze zijn nog niet versleten en doen het nog prima. De capaciteit is eigenlijk onvoldoende als er te weinig energie binnenkomt uit de panelen op een regenachtige dag en er niet gemotord wordt. Verder nooit geen risico op een black out door welke reden dan ook. Een tweede optie zou zijn om slechts één dc/dc te installeren die enkel de agm aanvult. Laden van de lfp zou dan enkel aan de wal gebeuren met een dedicated charger.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Bankmanager - lifepo4 parallel op agm (lead) 21 juli 2025 05:33 #1638030

  • FKZ
  • FKZ's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1244
Naar mijn mening in jou geval nooit de moeite waard. 6x75ahx12vx0.5 is 2700watt bruikbare energie. 1x 304 ah lifepo heeft al 30% meer capaciteit 12.8x304=3891 watt. Deze accus drop in zijn zo goed koop dat ik niet allemaal ingewikkelde schakelingen zou maken om een relatief kleine accu bank uit te breiden. Vergeet niet dat je met lifepo bijna geen laad en ontlaad verliezen hebt. Dit in tegenstelling tot lood waar 15 procent in zowel laad als ontlaad fase gewoon is. Dat zou je zomaar genoeg winst kunnen geven om de huis accu te vervangen voor 1 lpf accu van rond de 300 ah.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Bankmanager - lifepo4 parallel op agm (lead) 21 juli 2025 05:46 #1638031

  • 3Noreen
  • 3Noreen's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 16678
FKZ schreef :
Naar mijn mening in jou geval nooit de moeite waard. 6x75ahx12vx0.5 is 2700watth bruikbare energie. 1x 304 ah lifepo heeft al 30% meer capaciteit 12.8x304=3891 watth.

Verder voor TS. Accu's maken geen energie. Ze slaan alleen energie op. Dus als je energie te kort komt heeft het geen zin om de energie die je nog hebt met verlies over te zetten van de ene accu naar de andere.
“Have we officially entered the post-truth era?” (Harari)
Laatst bewerkt: 21 juli 2025 06:00 door 3Noreen.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.100 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl