In onze Friendship 28 zit nu al een paar jaar de 40 liter tank van R&M, ingebouwd onder het bed in het vooronder. Met driewegklep en buitenafzuig aansluiting aan dek. Fijn voor in de haven. Gelukkig beginnen er ook steeds meer afzuiginstallaties te komen.
Werkt wel goed, maar:
Wanneer je vaak volkoren (brood) op je menu hebt staan, zorg er dan steeds goed te spoelen. Zaadjes hebben de neiging in de terugslagklep te blijven steken, waardoor deze niet meer goed afsluit. Ik heb een speciaal plat plastic stokje, waarmee ik de boel weer gangbaar kan krijgen door een deel, niet alles, te demonteren.
Slangen moeten van goede, anti reuk kwaliteit zijn, zelf als het maar voor de ontluchting (naar de ankerbak) is.
Ondanks dat alles onder waterniveau zit, vermijden de schroeven stevig aan te draaien. Rubbers dichten af, niet de kracht. En plastic gaat scheuren na verloop van tijd.
Er zit een RM Sealock op. Ziet er leuk en handig uit, maar onder het deksle boven zitten holtes, waar spoelwater niets te zoeken heeft, maar er wel zit. Wanneer je dat in de winter zo laat ontstaan er minieme vorst-scheurtjes waardoor er bij pompen een beetje spoelwater lekt. Niet erg, maar ook niet bevredigend. Ik ga kijken of ik deze loze ruimtes kan opvullen.
Het tankje is klein, goed voor een dag of twee voor twee personen. Maar ik ben wel erg blij een niveau meter, zodat je niet voor verrassingen komt te staan.