Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Lengte (of bereik) popnagels bepalen?

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 01 jan 2017 10:13 #796161

  • koko
  • koko's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 15851
Al googlend kom je wel het een en ander tegen over dit onderwerp, maar nog geen echt concreet antwoord gevonden.

Ik heb me een echte popnageltang aangeschaft. Harmonica model, tot 6,3mm nagels. Eerder rommelde ik wat aan met een handtang. Als de diameter maar klopte en de lengte meer was dan de materiaaldikte vond ik het wel best. Maar met zo'n sjieke tang die ik nu heb wil ik natuurlijk graag goed.

Via Google kom je op allerlei sites en uit de informatie maak ik op dat je vanaf 4 mm nagels tussen de 4 a 5 mm over moet hebben. Bij een nagel van 10mm lengte staat dan bijvoorbeeld dat het bereik (materiaaldikte) 5-6mm is. Dat heb ik zitten bekijken voor diverse diameters en lengtes, en dan ligt het steeds steeds in die orde van grootte. Dus dikkere nagels of langere nagels: het bereik blijft 4 a 5mm onder de lengte.
Is er een techneut in de zaal die de formule kent of kan bevestigen dat het zo werkt? Ik gebruik enkel aluminium of monel nagels; maakt dat nog wat uit?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 01 jan 2017 11:51 #796187

  • Sunday
  • Sunday's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7652
Ik heb heel veel gepopt. Zorg in ieder geval dat de diameter van het gat precies de juiste maat heeft. Als het te groot is dan vraagt dat veel extra lengte van de de popnagel. Zelfs als je die lengte geeft bij een te groot gat krijg je nog een slechte verbinding.
Laatst bewerkt: 01 jan 2017 12:57 door Sunday.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 01 jan 2017 15:10 #796221

Zoals Sunday zegt moet de popnagel goed in het gat passen.

Over de lengte is weinig in het algemeen te zeggen. Mijn ervaring met popnagels komt met name uit de luchtvaart. In de luchtvaart worden popnagels alleen toegestaan voor gevallen die de luchtwaardigheid niet kunnen beïnvloeden. In de specificaties van de popnagel in de z.g. "grip-range" te lezen, deze waarde geeft de dikte van het pakket aan dat met de nagel geklonken kan worden. Deze waarde is afhankelijk van het materiaal van de nagel en van de trekpen.

Mocht je toch een vuistregel willen hebben dat wordt wel eens gebruikt.

lengte = dikte pakket + 1 tot 1,5 maal de diameter van de popnagel.

voor wat het waard is...


itpbolt.com/wp-content/uploads...Application-Data.pdf
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 01 jan 2017 18:17 #796281

  • koko
  • koko's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 15851
Top, bedankt voor ee reacties!

Toch goed om nog even op gewezen te worden: goed passende nagel bij het gat. Het is zo logisch, maar ik had me eerlijk gezegd nog nooit gerealiseerd dat een te groot gat eerst gevuld moet worden met materiaal van de nagel voordat de nagel ook werkelijk grip kan krijgen.

Kees, bedankt voor de vuistregel. Daar kan ik wat mee. Ik hoef natuurlijk geen vliegtuig onderdelen te poppen, maar als het een keer echt nauw komt weet ik dat ik goed moet kijken naar de specs van de nagel. Het gelinkte tabelletje is in inches, dus dat wordt de rekenmachine er bij B)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 01 jan 2017 19:07 #796309

metrische maten kan je vinden in DIN 7337


Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Lengte (of bereik) popnagels bepalen? 02 jan 2017 06:44 #796358

  • koko
  • koko's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 15851
TOP!
Die ga ik uitprinten en bij mijn tang bewaren.
Bedankt
Laatst bewerkt: 02 jan 2017 06:46 door koko.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.115 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl