Erikdejong schreef :
Yellow Boat schreef :
Erger nog , er zal ernsige galvanische corrosie kunnen optreden rond die ijzer(oxide)spikkels waardoor er op den duur zelfs allemaal gaatjes in je mast kunnen komen.
Nu niet gaan overdrijven. In pure theorie zou dit kunnen gebeuren, in de praktijk zal het nooit of te nimmer zover komen. Het is niet meer en niet minder dan een cosmetisch probleem.
Oh

, vandaar dat je van die mooe witte "aluminiumbloei " kunt krijgen als je rvs niet isoleert van een aluminium mast ?
Staal , ijzer maar ook roest gedraagt zich net zo goed als een edeler element dan aluminium als rvs dat doet . Alleen gaat het bij rvs ongeveer twee maal sneller omdat het potentiaalverschil ongeveer een factor twee scheelt. zie plaatje ( geldt voor zeewater) .
Uiteraard gebeurt e.e.a. alleen als de roest/staal spetters door de anodiseerlaag zijn gegaan want die is niet electrisch geleidend . Maar dat is al eerder geschreven.
Misschien de spetters eens onder een vergrootglas bekijken ( microscoop wordt at moeilijk

) , dan zie je dat wel denk ik.
Ad
Galvanische reeks in zeewater.