Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: StandardHorizon marifoon GX2100E AIS probleem

StandardHorizon marifoon GX2100E AIS probleem 08 sept 2022 07:32 #1421535

  • PietO
  • PietO's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 330
mijn 10 jaar oude marifoon Standard Horizon GX2100E met ingebouwde, vroeg ontworpen AIS-ontvanger, laat van de 10 schepen er maar 1-2 de naam zien, van de andere alleen het MMSI-nummer . . . . (de 2 jaar nieuwere versie GX2200E) heeft dit probleem niet.

Contact met Kniest en Jaesu (importeur) levert geen oplossing -nieuwe firmware-, en ik vermoed dat de B-class schepen, die een iets ander protocol (priority) gebruiken, niet ondersteund wordt; het is niet een time probleem (meer dan 1 uur wachten en situatie blijft hetzelfde) en ook geen antenne probleem (30 nm weg worden schepen gezien). Vroeger viel dit op zee nooit op: alleen class-A voer daar en class-B transponders waren nauwelijks of niet op de markt. Tegenwoordig is het op de binnenwateren vergeven van Class-B maar die kan de GX2100E niet "onderdrukken".

Is dit iemand anders al opgevallen en weet de juiste oorzaak??

Ref.: oceantimemarine.com/en/class-a...fication-system-ais/
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

StandardHorizon marifoon GX2100E AIS probleem 08 sept 2022 07:48 #1421539

  • Knoet
  • Knoet's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2213
De oorzaak weet ik niet, maar misschien een workaround: De GX2100 heeft een high speed NMEA ingang waar hij AIS data op kan ontvangen. Als je naast je marifoon een transponder hebt, dan zou je de data daarvandaan kunnen laten komen. In feite degradeer je hem dan tot een GX2000.

[Edit] Correctie: nog eens goed in de manual gekeken, maar de GX2100 heeft alleen een 34.8k output en geen input op die snelheid zoals de GX2000. Was leuk geweest, maar helaas.
Bert
Spækhugger
Laatst bewerkt: 08 sept 2022 09:30 door Knoet.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.087 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl