Dag allemaal,
Weer een kielbouten-onderwerp...
Ik heb een contest 28 'met wat werk'. Bij controle ben ik tegen kielbouten aangelopen die niet best zijn. Zowel onderplaat als draad-eind/bout zijn vervormd en bladerdeeg. Van schrik geen foto's gemaakt

. Het is veel erger nog dan
deze contest.
Ik ben niet bang voor klussen, maar dit is wel stevig. Graag jullie advies. Natuurlijk al wat ingelezen:
-Geen roest-lekkage aan de buitenzijde. Er stond binnenin wel vaak water. Maar dat kan ook van boven zijn (kuip->bilge->binnen onder luiken. Edit:Lig op zout, dat zal niet hebben meegewerkt.
-Ultrasoon onderzoek: Ik zie zo wel dat de onderdelen die iets moeten doen niet best zijn. Plaat, moer en draadeind. Edit: Hamer-test lijkt me dan ook niet nuttig meer.
-Ik lees in een ander draadje dat uitboren en opnieuw tappen kan. Is dat ook een optie bij een Contest 28?
-boot staat gebokt, maar niet speciaal voor kielklus.
-Nou heb ik geen linker handen, maar dit lijkt me metaalwerk dat best wat ervaring vraagt.
-Is een ernstig verroest draadeind ook misschien nog uit te draaien met een draadeind-verwijderset? Of zijn de krachten daarvoor veel te groot?
-En een idioot idee misschien: kan ik met stevig grote platen reserve-bouten plaatsen en tappen in de kiel op net andere plekken? En dan heel veel stevigheid in lamineren? (deze vraag laat vast zien hoe weinig ik van botenbouw weet).
-Het kielbouten-verhaal is een lelijke tegenvaller. Ik neig er naar om niet zonder ingreep het water in te gaan. Dit lijkt me een risico in de categorie 'kleine kans, enorme impact'.
Groet, Nils