Dehler 35 CWS of 36 CWS? Altijd de 35! Zeg ik als medewerker bij WC-eend.
Diepe kiel of vleugel? Om zelfde reden, de diepe kiel! :0
De 35 CWS is geen "echte" CWS, maar heeft 2 (electr) lieren op de kuipranden, ipv 1 centrale electr lier, centraal voor het stuurwiel. 2x Lieren op de kuipranden werkt echt veel beter (soepeler, minder zwaar, sneller, beter bereikbaar, overzichtelijker etc) dan 1x centraal. Not to mention de situatie als je enkele centrale lier het een keer mocht begeven. Dan kun je niets meer.
Vorig jaar vertrok ik tegelijk met een 36 CWS vanaf het naviduct bij Enkhuizen. Ik voer zowel wat hoogte als wat snelheid betreft van hem weg. (maar ik ben dan ook een ongelofelijk goeder zeiler

) Ik weet niet wat voor 'n kiel er onder zat.
De 35 CWS wordt ergens op het Dehler-forum beschreven als een waaibak. Ik herken dat bij manoeuvreren op de motor bij lage snelheden. Dan is ie erg windgevoelig. Ik heb dus de diepe kiel-versie. Bij de vleugelkiel zal dat eerder erger dan minder erg zijn. De diepe kiel D35 zeilt wat hoger en verlijert wat minder dan de vleugelkiel variant. Voor de rest schijnt het niet veel uit te maken.
De kajuit van de D35 is krap voor een 35-footer, die van de D36 ruimer, of toch zeker ruimer ogend (maar moeilijk in iets anders dan "jaren 80-/90 plastic" te vinden)