Tja dus met die gebakken printplaat ben ik nu een nieuwe aan het ontwerpen. Mijn kachel heeft een NTC in de verbrandings kamer zitten.
Aan de hand van het schema heb ik gekeken wat de spanning is op de motoren. Dat lukt niet helemaal want die zijn regelbaar. Dat stuk rond de brandstofpomp is ingewikkeld en ik kom er niet helemaal uit hoe wat de frequentie van pompen nu is als hij start. Maar gelukkig zit er een retour leiding. Dus wat teveel is komt terug.
Omdat ik een arduino gebruik maak ik de spanning op de motoren regelbaar in de software. Niet met pwm want dat geeft mogelijk te veel storing in de radio enzo. Dus dat los ik lineair op.
En dan kijken hoe laag ik de kachel kan laten branden zonder dat er problemen ontstaan. Want ik wil hem traploos laten werken zoals die moderne apparaten.
Als ik het printje en de software af heb zet ik het wel op github. Daar staat ook een motor temperatuur display (grafiekje) die als de motor niet draait de windsnelheid in een grafiekje weergeeft. Draait al een jaar zonder problemen.
github.com/snuffels/MotorAlarm