Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Ervaringen verfinspectie door International

Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 10:20 #263963

  • TimoDino
  • TimoDino's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 921
Komende zaterdag inspecteert International de verf op mijn stalen zeiljacht.
Daar ik de boot nog maar 2 maanden heb en niets weet van het huidige verfsysteem.
Ik hoor graag jullie ervaringen met de inspectie (of soortgelijke)en het advies dat ze geven.
Dompkruiser 770 "GISZMO"
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 11:47 #263993

Ik ben er een aantal keer bij geweest dat men een verf inspectie uitvoerde. Zelf ben ik geen specialist dus ik vind het moeilijk om een oordeel te geven over de kwaliteit van de inspectie.

Eens was het bij een stalen 35 voeter met "osmose", althans zo zag het er uit, de verf expert (ook van international) had zijn oordeel klaar in 30 seconden(!) waarna hij bij de havenmeester koffie ging drinken, dat was namelijk een goede vriend. De boot in kwestie was van mijn vader en wij hebben zijn oordeel niet opgevolgd maar ons eigen plan getrokken om het op te lossen. In de jaren die volgde waren de blaasjes niet meer terug gekomen. Het oordeel van de expert was stralen tot op het blanke staal en alles opnieuw aanbrengen. Wij hebben alleen de blaasjes weg gehaald (100-den) en deze laten drogen en opnieuw behandeld, twee dagen werk, maar wel beter te doen dan stralen en alles opnieuw.

Andere ervaringen heb ik met de experts van Hempel en de IJssel, die nemen goed de tijd om uitleg te geven, vertellen waar je op moet letten geven nog wat tips en handigheidjes.

Let wel, ik wil geen oordeel vellen over international, het was een indruk die ik had over die ene persoon, dat zegt niets over de andere experts en het was al 10 jaar terug.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Laatst bewerkt: 16 feb 2012 11:49 door Erikdejong.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 11:54 #263995

Gewoon heel simpel. Als een fabrikant een 'expert' stuurt is dat altijd met een commerciele bedoeling.

Ik heb vroeger ook voor verfindustrie gewerkt en ben verschillende keren inspecties gedaan. Je komt altijd op voor de commerciele belangen van je bedrijf!!

Het meest leuke voor een bedrijf is alles eraf stralen en helemaal opnieuw coaten.

Als je echt bruibare info wil moet je beroep doen op een onafhankelijk expert.

groeten
Zuipschuit
Laatst bewerkt: 16 feb 2012 11:55 door zuipschuit.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 11:58 #263996

zuipschuit schreef :
Ik heb vroeger ook voor verfindustrie gewerkt en ben verschillende keren inspecties gedaan. Je komt altijd op voor de commerciele belangen van je bedrijf!!
Ben ik niet met je eens. De jongens van Hempel hebben mij 4000 euro verf bespaard door eerlijk advies te geven. 4000 euro die ze zelf verdiend zouden hebben. Vergelijkbare ervaringen heb ik bij "de IJssel".

Een goed bedrijf komt op voor de belangen van zijn klanten, als je dat doet komt een klant namelijk terug en een terug komende klant is een betere klant dan eentje die je eenmaal een oor aannaaid en daarna nooit meer ziet. bedrijfsfilesofieen kunnen verschillen, maar ik denk dat de meeste ondernemers het eens zijn met mijn stelling.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 12:02 #263998

  • Apae
  • Apae's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6873
Zeker in deze tijd van internet spreekt een slecht of puur commercieel advies snel om zich heen: een slechte reputatie is daarmee snel gevestigd!
De meeste bedrijven weten dat ook, en zullen daar inderdaad rekening mee houden. Het is nameljk steeds vaker niet alleen die ene klant die terugkomt, maar ook degene die via fora als dit vervolgens door een positief oordeel bij ze terechtkomt. Of juist niet bij ze komt...
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 12:11 #264002

Geen ervaring met de verfinspectie van international, maar ik heb ze wel een keer gesproken over de telefoon. Op mijn vragen is toen netjes antwoord gegeven en die persoon was ook berijd om mee te denken aan een oplossing. Zoals met alles kan je natuurlijk net peg of geluk hebben met de persoon die je treft.

Gewoon kritisch mee denken en vragen stellen tijden de inspectie, en als je het niet vertrouwd kan je natuurlijk altijd nog een inspectie door iemand anders laten doen.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 12:47 #264011

@ Erik, veel hangt af van de persoon, maar vooral van de bedrijfsfilosofie.
Hierbij geef ik geen menig over een specifiek bedrijf.

Ik heb het misschien een beetje cru gesteld maar info komende van iemand of een bedrijf dat commerciele belangen heeft moet je altijd kritisch benaderen. Dat is toch mijn ervaring.

Anderzijds kan jouw theorie over de correcte expertise en lange termijn wel kloppen want het bedrijf waarvoor wij minder objectieve expertises moesten doen bestaat niet meer. B)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 12:56 #264015

  • jerry
  • jerry's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7351
Mijn ervaring met verfadviezen door commerciele bedrijven komt uit de bouw, maar bij de schepen zal het niet veel anders zijn. Als je de fabrikant liet komen, was de wijze van aanbrengen de oorzaak van de gebreken en vroeg je het aan de schilder, dan was de soort verf de schuldige. Vandaar dat we toen maar onze eigen deskundige hebben aangenomen. Je moet er wel op rekenen dat de meeste adviezen nogal ingrijpende werkzaamheden met zich mee brengen, want hoe ingrijpender, hoe beter het resultaat en dat was tenslotte de reden om advies te vragen.
Vraag de expert ook eens of er een simpele behandeling mogelijk is. Wat voor gebreken heb je overigens zelf geconstateerd?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 13:12 #264018

Zuischuit,
Dat ben ik volkomen met je eens, maar dat geld altijd. Ook voor onafhankelijk experts.

ik wil ook nog eens benadrukken dat ik absoluut geen oordeel over international paint wil vellen, alleen die expert vertrouw ik toch niet echt. Waarschijnlijk hadden wij gewoon pech gehad.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 13:23 #264020

  • jh88
  • jh88's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 229
ik zelf schakel vaak een van de here / dames van international in voor een inspecitie. heel simpel deze werken nm voor het bedrijf international en niet voor een groothandel van de verf. die zelf ook nog wil verkopen naar mij en daarna aan de klant.

ik zelf heb goede ervaringen er mee en bij twijvel laat ik een second oppinion doen. dat is een van de redenen waarom ik zelf ook altijd aanwezig wil zijn bij een inspectie.

wie komt er zaterdag?

gr

Jurjen
X79 Idee-Fixe


Gelukkig hoef je niet te spellen om goed te kunnen zeilen anders zou ik er niet veel van bakken ;)
Laatst bewerkt: 16 feb 2012 14:53 door jh88.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 13:35 #264023

International is een verffabrikant.
www.international-marine.com/MarineHome.aspx

praten we hier over twee verschillende bedrijven?
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 13:48 #264026

  • Jeroen79
  • Jeroen79's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 113
Ik werk als Vessel Manager/Technical Superintendent in de zeescheepvaart waar ik tijdens dokkingen altijd te maken krijg met een verfinspecteur van de verfleverancier (International/Jotun/Sigma/Hempel etc)

Deze mannen hebben vaak erg veel kunde in huis als het om verfsystemen gaat. Ook bemoeien zij zich altijd met de voorbereiding en het aanbrengen van de coatings en verichten zij de metingen tussen de coatings door (laagdiktes/vochtigheid)
Ik geloof dus ook echt wel dat een inspecteur die dag in dag uit verfsystemen bekijkt in (bijna) 1 oogopslag kan zien of je systeem mankeerd of niet en je binnen een paar minuten advies kan geven over wat te doen..

Over het algemeen begint dit bij ons na het afspuiten van het schip met zoetwater onder hoge druk (minimaal 350 bar) met een rondje rond het schip..
Als je ze vraagt wat het beste is om te doen zullen ze altijd vertellen om 100% te stralen en een nieuw systeem aan te brengen. Vaak loop ik bij de eerrste ontmoeting ook naar ze toe en begin met.. En?? helemaal kaalhalen zeker?...
Maar als je daarna echt samen gaat kijken geven zij altijd het beste advies om je systeem op een economische manier weer in orde te krijgen. Jij huurt immers die man in om jou een advies te geven. niet meer, niet minder..
Ik heb wel eens in situaties gezeten dat ik dacht dat ik 30% 'spot' blasting(stralen) moest doen, terwijl hij dacht dat we met 15% wel toekwamen omdat plekken die ik dacht dat slecht waren, eigenlijk nog best in orde waren.
Ze geven dus een advies wat voor hun als leverancier acceptabel is (garantie!) en wat voor jou je schip weer in orde maakt.. Ze willen immers wel dat je klant blijft. Zeker nu tegenwoordig alle verfsystemen nagenoeg gelijk zijn qua chemishe samenstelling en er dus relatief simpel overgestapt kan worden naar een andere leverancier zonder dat je je hele systeem opnieuw aan hoeft te brengen..

Dit voorbeeld is natuurlijk wel bij schepen waar we over een totale oppervlakte onderwaterschip van 3000 a 4000m2 praten...

Voor een jacht zullen ze misschien eerder geneigd zijn om het advies te geven om hem helemaal kaal te halen omdat de oppervlaktes een stuk kleiner zijn.
Ik zou ik dus vragen naar wat de, voor jou persoon, beste oplossing/behandeling is zonder al te diep in de buidel te moeten tasten.

Gr
Jeroen
Laatst bewerkt: 16 feb 2012 13:48 door Jeroen79.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 16 feb 2012 22:30 #264153

  • TimoDino
  • TimoDino's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 921
Voor een commercieel verhaal moet je altijd wakker blijven.
Het gaat bij mij nu eenmaal niet om een jacht van een ton. Het hoeft niet showroom nieuw, maar gewoon netjes.

Ik huur de inspectie niet apart in maar het is een actie van Vrolijk watersport. Meerdere boten in de haven zullen worden bezocht komende zaterdag.

Bedankt voor het delen van jullie ervaringen.
Ik ben benieuwd en houdt jullie op de hoogte.
Dompkruiser 770 "GISZMO"
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 17 feb 2012 09:10 #264219

  • Jutter
  • Jutter's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6388
Wat is eigenlijk je vraagstelling aan die inspectie? Wat wil je weten? Krijg de indruk dat het gewoon een aktie is om je aan het schilderen te krijgen. Niks mis mee maar dat is wel een ander uitgangspunt dan dat je bijvoorbeeld een ontluikend corrosie probleem wil oplossen.
Dansen aan zee. Aan de kust, de Zeeuwse kust. Met een Schouw, LM 23 comfort,
Fellowship 27, Rana 17 Fisk, Drascombe longboat cruiser, Beekman Alfa Fish 540, Super Daimio, LM 30, Beneteau Antares 760.
www.wvarne.nl/, www.vnzblankenberge.be/, www.vbc-deurloo.nl
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 17 feb 2012 09:42 #264226

  • TimoDino
  • TimoDino's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 921
Een stalen kajuitboot is voor mij helemaal nieuw.
Ik kwam bij Vrolijk Watersport binnen lopen met de vraag of ze mijn boot wilde bekijken voor een plan van aanpak.
M'n boot ligt n.l. vlak bij de winkel.
Daarop antwoorde ze dat ze deze actie hadden.

Juist omdat ik geen idee heb wat precies te verwachten heb ik om jullie ervaringen gevraagd.
Dompkruiser 770 "GISZMO"
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 18 feb 2012 19:15 #264596

  • TimoDino
  • TimoDino's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 921
Vandaag heb ik de verf inspectie gehad.
Ik heb direct aangegeven dat ik de boot nog maar pas had en niet direct van plan was om de boot te laten stralen.
Geen probleem was het antwoord, we geven 2 adviezen, hoe je verder gaat met je huidige systeem en hoe je een nieuw systeem kan opbouwen.

De inspectie bestond uit een visuele inspectie en het meten van de diverse laagdiktes. De romp behoefde alleen een laagje nieuwe lak, het onderwaterschip gewoon verwijderen van de losse oude antifouling,en een nieuwe aanbrengen. Veel minder rigoreus dan ik zelf in eerste instantie zelf had bedacht.
Op de romp heb ik op 1 plek wat roest vorming in de vorm van blaasjes zelfs daat gaf hij een plan van aanpak voor.

Afijn de rapportage en het advies krijg ik over anderhalve week en eens kijken wat daar allemaal in staat.

Hij had voldoende interesse in het schip, en bekeek de verf/laklagen aandachtig maar heel diepgravend leek het me niet. Maar ja ik heb geen vergelijking, wellicht zie ik dit in de toekomst anders.

De inspectie was wat ik er van verwachte en ik heb het als als positief ervaren.
Dompkruiser 770 "GISZMO"
Laatst bewerkt: 18 feb 2012 19:17 door TimoDino.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Ervaringen verfinspectie door International 18 feb 2012 19:25 #264598

Mooi!
Altijd goed om op een dergelijke manier wat meer over je boot en het onderhoud daarvan te weten te komen.
Ik ben wel erg benieuwd naar het rapport dat je gaat krijgen.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.146 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl