Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Olieverbruik Yanmar 2GM20

Olieverbruik Yanmar 2GM20 28 aug 2011 16:05 #217673

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
In mijn zeilboor zit een Yanmar 2GM20 gemonteerd. Bouwjaar 1987 met 1900 draaiuren. Hij verbruikt ongeveer 0.5 liter/ 2 uur varen. In eerste instantie verbruikte hij alleen olie bij een bepaald toerental, echter nu vrijwel altijd, (blauwe rook).
Hij start vrij goed (laatste tijd enkele malen niet direct). Enkele jaren geleden heeft een Yanmar dealer de kop gedemonteerd en de klepsteelrubbers vervangen en wat klein materiaal..
Waarom is me niet duidelijk, aangezien de boot destijds niet in mijn bezit was.

Mijn eigen redenatie is dat het of de kleppen (rubbers oid) zijn, of de zuigerveren.
Indien ik de kleppenontluchter enkele seconde dicht houd, bouwt hij wat druk op. Ik weet niet of dit normaal is of niet!

Kan iemand me vertellen hoe ik zonder demontage kan constateren waar de oorzaak te vinden is????
De cilinderkop demonteren is niet het probleem, maar voor de zuigerveren, moet de motor worden gedemonteerd. Iets waar ik niet direct op zit te wachten!

Advies wordt erg gewaardeerd.
BVD
Joep
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 29 aug 2011 14:48 #217965

  • vribo
  • vribo's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 419
Hoi Joep,

is het probleem acuut ontstaan of geleidelijk.
toen ik onze boot kocht zat er een Yanmar 2gm20f eu in met weinig uren.
maar toch wel een aardig olieverbruik voor zo,n nieuwe motor.
steeds de olie bijgevuld tot de streep op de peilstok.

bij het vernieuwen van de olie volgens voorschrift leek er tekort olie in de motor te gaan zitten.
echter de motor ligt aardig schuin naar achteren in onze boot.
toen ongeveer 1 cm lager aangehouden als streep op de peilstok en het olie verbruik is miniem geworden.

mijn conclusie was dat ik de motor steeds overvuld heben daardoor olie verbruik hebt veroorzaakt.

ik hoop dat jij hezelfde probleem hebt.

groetjes,

Dirk
Je moet zeilen
op de wind van vandaag
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 29 aug 2011 15:48 #217985

  • henkvd
  • henkvd's Profielfoto
  • aanwezig
  • Gebruiker
  • Berichten: 4137
Een 1/2 ltr per 2 uur is heel erg veel,als dit allemaal via de uitlaat naar buiten zou komen, dan trek je een plaatselijk mist gordijn.
Een lekkage lijkt in dit geval het meest aannemelijk.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 29 aug 2011 16:00 #217993

  • dehler
  • dehler's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 4096
Zuigerveren kunnen vast zitten.
Vroegha deden ze dat met wat rem olie op de kop van de zuigers.
Dan verbrand de kool tussen de veren en cilinder.

Ja kan een compressie test uit laten voeren door een Yanmar dealer.
Dan weet je direct of het hier fout zit.

klep steel cups kunnen versleten zijn maar in jou geval zijn deze al vervangen.
Lekkage is al aan gegeven.

Slijtage van de motor aangezien deze niet warmer word dan een 50 a 60 graden om kalk afzetting te voor komen.
Laatst bewerkt: 29 aug 2011 16:01 door dehler.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 14:32 #218849

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
Beste mensen, allereerst bedankt voor jullie reactie en sorry voor mijn late reactie!~Ik dacht dat ik wel een melding zou krijgen zodra er werd gereageerd.

Het verbruik is geleideijk meer geworden. Helaas zijn er geen sporen van lekkage en wordt zo te zien alles echt alles verbrand!
Wat betreft het vullen van de motor: ik vul hem praktisch nooit tot aan het maximum en kan me dus haast niet voorstellen dat er te veel inzit.

Ik heb vandaag nogmaals contact opgenomen met een Yanmar dealer te Drimmelen. Hij gaf aan dat het mogelijk was dat er een film over de cilinderwand zat waardoor de schraapveer zijn werk niet meer deed. Niet zozeer dat hij vast zou zitten. Dit zou eventueel veroorzaakt kunnen worden door het te langzaam laten draaien (motor wordt niet heet genoeg) of een verkeerde schroef gemonteerd.
De smeerolie zou dan een laag op de cilinderwand achterlaten.
Advies: Forte Flush en brandstof additief toevoegen en vervolgens de motor een tijd (90%) vollast te laten draaien. Schoonbranden.

Heeft iemamd hier ervaring mee???
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 15:10 #218864

  • Proost
  • Proost's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 10722
Een film zorgt voor een gladde wand, in het verleden had je daar middeltjes voor die je aan de olie toe moest voegen om die wand zo glad mogelijk te maken. Die gladde wand zorgt voor minder wrijving. Dat de zuigerveer of de olieschraapveer zijn werk niet doet door een gladde wand (=is een betere afdichting en minder wrijving) lijkt me stug. De huidige productiemethodes zijn er op gericht om zo weinig mogelijk wrijving te krijgen waardoor er ook niet of nauwelijks meer ingedraaid hoeft te worden. De suggestie om de motor af en toe eens flink toeren te laten draaien onder belasting is goed. Maar beperk dat tot een 5 a 10 minuten, gewoon onder het varen als gewoonte aanhouden. Even het gas er op..
Als je maar geniet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 15:15 #218865

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Laag??


Het zou een verglazen cilinderwand kunnen zijn en dan heb je zoals wij dit noemen last van grenssmering.

Ik zelf zou de boot goed in de touwen zetten en het gas er op (langdurig) dan wel af en toe op een lager torental laten lopen

Wat betreft toevoegingen, je kunt ze gebuiken en als je mazzel heb werkt het.

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 16:00 #218881

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
Indien er verglazing plaats heeft gevonden of zuigerveren vastzitten, zijn er dan naast vollast, remolie en forte flush nog andere mogelijkheden om het olieverbruik/ verglazing tegen te gaan?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 16:16 #218886

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Je kunt het middel van de dealer proberen en verglazing kan je meestal wel weg krijgen door de motor flink op zijn donder te geven.

Als olie schraapveer vast zitten zullen ze meestal niet meer los komen en moet het blok uit elkaar Het kan zo maar zijn dat er weer een seal niet goed is

Mvg Fer
Laatst bewerkt: 01 sept 2011 19:36 door Fer.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 17:36 #218911

  • ilCigno
  • ilCigno's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 18849
Ik vraag mij af of er ook nog andere mogelijkheden zijn voor het grote olieverbruik. En zo ja, of het advies om de motor even flink op zijn donder te geven in die gevallen niet juist tot ernstige motorschade zou kunnen leiden. Ofwel, is het risico op (onherstelbare) motorschade niet te groot voordat de TS zeker weet wat het echte probleem is?

BTW, wij hebben ook een 2GM20 en die verbruikt hoegenaamd geen olie (nog nooit tussen de jaarlijkse beurten hoeven bijvullen)
Timo
Compromis 888 'il Cigno'
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 18:01 #218918

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Als er genoeg olie in de motor zit en blijft zal er niet snel schade ontstaan.
Een motor op zijn donder geven is niet meer dan de motor gebruiken waar hij voor bedoelt is en dat is toeren maken. Het in hoge toeren gebiet draaien worde bij bootmotoren zelden gedaan waardoor de motor zal vervuilen en olie zal gaan gebruiken.

Het is niet zeker of vervuiling of verglazing ook het probleem is maar meer dan de motor eens goed te laten lopen op hoge toren is het enige was de TS’s kan doen voor de rest is en monteur nodig.

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 01 sept 2011 19:21 #218963

  • cornel
  • cornel's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 8
goede avond olie verbruik kan door verschillende oorzaken de klep seals zij al vervangen dus de cilinder kop is gereviseerd dan zitten de zuiger veren vast door slechter verbranding door de verstuiver of slechte kwaliteit olie of de carter ontluchting is verstopt daar door de carter druk te hoog word olie gaat dan langs de zuiger veren de verbranding ruimte in
wat voor olie gebruik je en wat voor merk dit is heel belangrijk

M.v.g cor
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 02 sept 2011 14:20 #219185

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
Ik had 10w40 echter vanwege het verbruik heb ik nu 15w40 in mijn motor zitten.
Het merk zou ik n niet weten.
Morgen ben ik weer op de boot, controleer ik het luchtfilter en inderdaad de ontluchting op het blok(kleppendeksel).
Daarna zal ik de motor een tijd goed laten draaien en eventueel flush gebruiken.
Laatst bewerkt: 02 sept 2011 14:55 door st80.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 02 sept 2011 17:56 #219218

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
10W40 is goed

De kans dat de carterontluchting verstopt zit bij deze motor is zeer klein maar je kunt er na kijken natuurlijk.



Carter ontluchting van een 2GM20

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 04 sept 2011 11:54 #219443

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
Gister de luchtfilter, carterontluchting gecontroleerd. Prima.
Verder verstuivers gedemonteerd, wat remolie in de cilinder gespoten en vervolgens een tijdje in laten weken, waarna ik stevig ben gaan varen.
Motor heeft in eerste instantie varierend tussen 80 en 40 procent gedraaid en uiteindelijk een geruime tijd vrijwel vollast.
Moet zeggen dat na 2 uur varen er weinig olie verbruikt is.
Opmerkelijk is dat de motor bij hoge toeren ook (bijna ) niet pluimt.

Mijn verklaring is dat het geen klepsteelrubber kan zijn, aangezien deze naar mijn idee altijd zou lekken. hogere toeren = meer verbruik??

Verder pluimt hij wel als ik de motor laat accelereren.


Kan iemand me vertellen hoe lang een motor heet moet worden om eventuele verglazing van de cilinderwand te verbranden.
Verder kost een endoscoop bij conrad niet veel en zou ik eventueel in de cilinder kunnen kijken. Zie net op de tekening dat de voorkamer ook te demonteren is. Kan je een verglazen cilinderwand duidelijk herkennen? Waar moet je dan op letten?
Laatst bewerkt: 04 sept 2011 12:06 door st80.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 04 sept 2011 12:10 #219445

  • Seabird
  • Seabird's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 828
ST80 Volgens mij loopt je motor als een tiet. Bijna niet pluimen bij hoge toeren is toch prima. En bij volgas pluimt vrijwel iedere (oudere) diesel. Je kunt steeds wel alles willen controleren en loshalen maar daar word je motor echt niet beter van.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 04 sept 2011 13:42 #219452

  • st80
  • st80's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6
Ik begrijp uw reactie, maar bij een lager toerental zie ik nog wel blauwe rook. Ik moet wel zeggen dat ik nog niet precies weet wat het verbruik is. Mogelijk acceptabel.....
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Olieverbruik Yanmar 2GM20 04 sept 2011 14:46 #219460

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Aan een endoscoop heb je niet zo veel en zeker niet een goedkope.
Ik zelf heb er een voor provisioneel gebruik om te kijken of cilinderwanden niet zijn beschadig en of roestvorming hebben bij de brandranden.

Het grote verschil zit hem oa in het lampje deze is bij goedkope bijna altijd te zwak en dan nog is het lastig om te beoordelen wat je ziet.

Dat je carter ontluchting niet vies is had ik wel verwacht en ik vraag me af of je wel echt een probleem heb verder dan dat je motor ten eerste al op leeftijd is en waarschijnlijk enige verglazing heb of had.

Even iets over het pluimen.
Dit kan verschillende oorzaken hebben maar is ook niet vreemd bij een wat ouder motor, als ik moet gaan raden dan zal het wel carterolie zijn die tussen de zuigerveren ophoopt.

Om verglazing te verhelpen moet je het gas er flink op zetten dus volgas voor een langer tijd en even terug naar een langer toertal voor een korter tijd.

Volggas is zo veel gas geven dat de motor niet begint te roken, dus het kan zijn dat bij jou de gashandel maar tot bv 90% moet gaan wil je een goed resultaat bereiken.


Wat bederft de voorkamer los halen let dan wel goed op dat er een roestdelen naar binnen vallen en je moet altijd de afdichtingen vervangen dit zijn 3 koper ringen als ik het goed heb.

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.141 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl