wij rekenen nu 2015
De Honda 7,5 pk is inmiddels omgeruild voor de Honda BF 5 bouwjaar 2006, langstaart.
Vermogen KW 3.7, Vermogen PK 5, Cilinders 1, Inhoud ccm 127.
Het probleem blijft, dat is namelijk dat vrouwlief vanwege een lichte handicap de motor niet aan de praat kan krijgen. Voor haar moet toch nog teveel kracht uitoefenen.
Inmiddels zijn we verder in de tijd en onlangs bij toevalligheid zagen bij onze botenman een bijzondere
5 pk Selva kortstaart electrische start, 2004. De vorige eigenaar had dit laten inbouwen, wat eigenlijk uniek is. Wij hebben zitten dubben of wij dit moeten doen, ik bedoel wij mn vrouw en ik moeten allebei plezierig kunnen varen en zeilen.
Alleen rest de volgende vraag kort of langstaart. Dit toch nogmaals voorleggen met de volgende beschrijving op vaartips.nl
* Buitenboordmotoren bestaan in een kortstaart- en langstaartuitvoering. Wanneer een kortstaart of een langstaart? De hoogte van de spiegel en het gebruiksdoel zijn bepalend voor de toe te passen staartlengte. De spiegel is de achterzijde van de boot waartegen de motor geplaatst wordt. Bij een schuine spiegel zal een recht naar beneden wijzend bevestigingsbord nodig zijn. De hoogte van het punt waar de motorsteun komt tot het laagste punt van de spiegel is uitgangspunt. Als vuistregel geldt:
spiegelhoogte < 50cm = kortstaart,
spiegelhoogte 40 -75cm = langstaart; tussen 40 en 50cm kan zowel kort- als langstaart,
spiegelhoogte > 70 cm = extra langstaart.
Vanaf de Bracket tot de waterspiegel meet ik 40 cm.
De motor hangt dan op z'n hoogst, kan nog 20 a 25 cm laten zakken.
Op dit moment hangt de langstaart gerekend vanaf de waterspiegel tot hartje schroef op 20 cm.
Ik hoop dat mijn omschrijving een beetje duidelijk is om te begrijpen wat ik bedoel en hoop dat jullie met mij hierover willen nadenken voor wij een besluit nemen.
Wij zoeken het wilde grote water oid. nog niet op, op dit ogenblijk even rustig zwieren over het Pikmeer en iets verder tot wij volleerd zijn in het echte zeilen, het begin is er en nu verder.