Ik wijk op meer punten van de CE normering af :
- de aanzuig op de tank heb ik naar het laagste punt verplaatst, volgens CE moet dit een standpijp zijn tot vrijwel op de bodem met aanzuig van boven.
- mijn groffilter met waterafscheider heeft een kijkglas, volgens CE moet dit metaal zijn.
- in de brandstoftoevoer heb ik bij elkaar 2 meter slang verwerkt, volgens CE mag dit een half metertje zijn voor aansluiting op de motor. Voor het brandrisico maakt die 1,5 m extra volgens mij geen enkel verschil, bovendien heb ik een laagliggende tank, waardoor de diesel bij bezwijken van de slang terugstroomt naar de tank.
In geval van nood (verstopping door bv bacterien) kan ik de slang na het filter losnemen en direkt in een jerrycan steken.
Ik heb overwogen aluminium buis te gebruiken, heb dat zelfs op voorraad, maar heb om praktische redenen toch besloten slang te gebruiken : minder overgangen met ieder kans op lekkage, en het beter wegwerken van een slang in de motorruimte, en het ontbreken van een buigijzer van de juiste maat.
Mijn boot is van 1988, dus CE speelt geen rol bij een eventuele verkoop.