Vorig jaar (2009) hebben wij een kelt gekocht
Na een seizoen varenzeilen dacht ik te weten wat ik wilde en in welke volgorde ik wilde gaan aanpakken (althans dat dacht ik)
De romp en dek waren aardig verkleurd en dit was er met een poetsbeurt niet veel beter opgeworden (dat wil zeggen test plekken)
De antifouling zag er uit als een landkaart en die moest er dus ook af
Daar ik wel graag jaarlijk steeds een stapje verder wilde en niet om het jaar 1 stap terug door weer aan de anti fouling te moeten beginnen besloot ik om voor CopperCoating te kiezen
De keuzes waren gemaakt...
Nu nog even een tekening maken, de kelt is standaard voorzien van 2 blauwe strepen die erg gedateerd zijn en het ontwerp er niet smakelijker op maken (mijn mening)
Na een beetje photoshoppen was ik er uit (lees verder en zie het resultaat)
Tijdens het schuren kom je het wat te weten, mijn Kelt had niet alleen een lichtblauwe en donkerblauwe streep, maar daaronder was het precies contra, en daaronder zelfs nog 2 andere kleuren blauw (deze kelt heeft blijkbaar iets met strepen

)
Toen de boot (naar mijn mening) genoeg geschuurd was werd het tijd op alle gaatjes op te vullen, pas als je de boel kritisch bekijkt merk je eigenlijk pas op hoeveel dat er toch zijn...dus even flink aan de slag en alles netjes dichtmaken
Dit waren ze niet allemaal hoor, aan de andere kant en op de spiegel heb ik er nog de nodige gevonden
(allemaal kleine plekjes, maar je wilt de boel toch strak hebben he)
Wat gevuld is kon een dag later afgewerkt worden, dus je raad het al...weer schuren
Na het schuren kon het afplakken beginnen, daar merkte ik eigenlijk pas op hoezeer het roer in de weg hing.
Aangezien het roer vd winter kapot gevroren was moest deze er toch af voor reparatie
LET OP: DIT IS GEEN CLOSE UP OPNAME VAN EEN SPAARVARKEN
Om de kosten wat te drukken had ik besloten de eerste lagen zelf te doen en daarna de boot af te plakken en af te laten spuiten.
Dus met de roller aan de gang, uiteindelijk bleek een VILT ROLLER die geschikt was voor 2k verf het mooiste resultaat te geven.
1e laag
2e laag
3e laag
Tussen de lagen door heb ik telkens geschuurd met korrel 320, daarna afgenomen met ontvetter en kleefdoeken.
Na de 3e laag kon de mast er af en de boot naar binnen...
Eenmaal binnen schuurde ik eerst de romp en begon daarna aan het onderwaterschip
Tussentijds hadden we de romp al gemeten op vocht (ivm met de coppercoat) en deze bleek te hoog, nu kan het zo zijn dat de AF veel vocht bevat waardoor de waarden te hoog zijn, kaal halen en weer meten gaf de beste resultaten (en kaal moest hij toch)
Toen Nadat ik begonnen was met krabben werden de eerste sporen van een vroeg stadium OSMOSE duidelijk....dat hielt ook in: geen CopperCoat (want dan sluit je het vocht op)
BALEN

en wat nu

Na een goed gesprek met de baas van het bedrijf waar mijn boot ligt kreeg ik verschillende scenario's voorgeschoteld met alle voor en nadelen bij ieder.
Na een avondje google'n en peizen was ik er uit, ik wilde toch de CopperCoat uiteindelijk wel hebben.
Besloten werd om niet verder te gaan krabben/schuren maar het onderwater schip in 1 goede laag AF te rollen en dan eind september/half oktber terug te komen...
Dan wordt het onderwaterschip gepeld, (versneld) gedroogd met Hot Vac en komt er een nieuwe Gel Coat + Copper Coat op.
Ok, die pil was geslikt, nu was het zaak de boel klaar te maken voor de spuitcabine waar nog eens 3 lagen gespoten zouden worden.
En ziehier het resultaat
Zoals ik wat eerder al schreef had ik op de pc al flink zitten stoeien met een eigen design voor de strepen/biezen, maar deze moesten nog geplakt worden ook (ja leuk

)
Dat plakken viel nog tegen, maargoed...zoals met alles, als je weet hoe het moet, is het goed te doen.
En nu spuiten...geen blauw meer, maar zwarte strepen, ik ben dan toch een beetje dwars, als iedereen blauwe heeft wil ik juist wat anders...
Toen de biezen droog waren kon de boot naar buiten en de tape waar zoveeeeeel uren in zaten in slechts enkele minuten verwijderd worden
Nog even het laatste stukje, de AF rollen en de romp was klaar