Ik zou wat strategisch gelegen waypoints kiezen, waar je route bijvoorbeeld van richting verandert (omdat je bv om een zandbank heen moet). Indien mogelijk deze waypoints baseren op tonnen. Zomaar een punt pakken gebaseerd op een onbetrouwbare dieptelijn zou ik niet doen.
Verder niet te krampachtig; het is zinloos om al je slagen te gaan plannen.
Maar wat je vroeg: stap 1 kan zijn om de waypoints in te voeren (kan vaak door klikken op de kaart ofwel op coördinaat-niveau), vervolgstap is om een route aan te maken die deze waypoints verbindt. Dat kan meestal in een tabelvorm. Bij een aantal plotters kun je zo'n route al direct aanmaken. Je "klikt" op de kaart dan op de plaatsen waar je je waypoints neer wilt leggen, waypoints en route worden dan gelijktijdig aangemaakt.
Nogmaals: niet te gedetailleerd! Het gaat erom belangrijke punten op te nemen, waar je een shippinglane binnenvaart etc. Probeer vooral te begrijpen wat de betonning betekent en waarom er juist dát type ton ligt op dié plek.
Veel plezier (en lekker op papier doen zou ik overwegen)