Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Papieren (backup) waddenkaarten

Papieren (backup) waddenkaarten 23 okt 2025 11:13 #1656698

  • rooiedirk
  • rooiedirk's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7226
Soms kom je iets leuks tegen. Kaarten om te printen van het (nl)wad en Duitsland. Voor NL lijken de kaarten afkomstig van de ENC RWS kaarten,, voor Duitsland???


Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 23 okt 2025 16:00 #1656759

  • b100
  • b100's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7592
dat is grappig.
Met gecontroleerde opties heb je altijd de illusie van keuze.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 23 okt 2025 16:40 #1656768

  • Hans V
  • Hans V's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 4871
Leuke vondst!
Dufour 405 GL

www.sailasailing.nl
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 29 okt 2025 11:59 #1657779

  • rooiedirk
  • rooiedirk's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7226
Het wordt nog leuker :) Dezelfde kaarten zijn ook te downloaden voor gebruik in OpenCPN en nog wat andere progromma's. Blijft altijd een beetje de vraag hoe recent zijn die kaarten, maar een vergelijking met de O-chart kaarten van 1 jaar oud(rechts) laat in iedergeval een uitbreiding van windparken zien.

PS voorbeeld is van de vector kaarten onder kopje AVnav

PS2 De correcties van de laatse "nachrichten fur seafahrer" lijken verwerkt. (Heb ze niet allemaal gecontroleerd :) )
Laatst bewerkt: 29 okt 2025 14:07 door rooiedirk.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 30 okt 2025 11:00 #1657895

Zeeland zit er ook bij.
``'-.,_,.-'``'-.,_,.='``'-.,_,.-'``'-.,_,.='``'-.,_,.-'``'-.,_,.='``'-.,_,.-'``'-.,_,.='``
Victoire 28 - La Déesse, bijboot - Les 2CV
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 04 nov 2025 20:55 #1658653

  • ironman
  • ironman's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1543
En nog leuker, ze werken ook in Freeboard, de browser-gebaseerde kaartplotter plugin van SignalK. Waar ik die plugin tot nogtoe met lede ogen had aangekeken, word ik in toenemende mate enthousiast van, zeker in combinatie met deze kaarten.

geloof niet alles wat je denkt
Laatst bewerkt: 04 nov 2025 20:59 door ironman.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 09 jan 2026 14:48 #1666848

Het aanbieden van digitale kaarten schijnt illegaal te zijn hier.
@Moderators doe uw ding!
Ik was beleid. En privé berichten lees ik niet.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 09 jan 2026 15:02 #1666852

  • Menno
  • Menno's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 4160
De kaarten van Rijkswaterstaat zijn in het public domain geplaatst, terwijl er op kaarten van de Hydrografische Dienst een auteursrecht van toepassing is.

Digitale kaarten op basis van ENC's van RWS zijn dus legaal, scans van de 1800 serie niet.
Laatst bewerkt: 09 jan 2026 15:02 door Menno.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 10 jan 2026 09:16 #1667019

  • Seanymph
  • Seanymph's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 329
rooiedirk schreef :
Soms kom je iets leuks tegen. Kaarten om te printen van het (nl)wad en Duitsland. Voor NL lijken de kaarten afkomstig van de ENC RWS kaarten

Een mooie vondst Dirk!

De kaarten van de set QMAPNL staat nu met datum 05-01-2026. Als dat op basis van de RWS-kaarten van eind december is dan is dat dus mooi actueel. Eens even afwachten of ze het ook wekelijks gaan bijwerken.

Wat de RWS-ENC's betreft: ik vind ze heel fijn maar helaas op één punt nog echt onvoldoende. Dat is namelijk de weergave van de gebieden met toegangsbeperkingen (´Restricted Areas´, in de ENC's opgeslagen in de laag RESARE). Dat heeft RWS nog niet op orde. Ik mis bijvoorbeeld de begrenzing van het verboden gebied bij het Mosselgaatje (Balgzand), het vogelreservaat langs de Prins Hendrik Zanddijk (Texel, ten noordoosten van de veerhaven) en zo zullen er wellicht elders op het Wad ook nog gebieden missen. En eigenlijk vind ik het aangeven van de begrenzing van zo'n verboden gebied donders belangrijk voor welke schipper dan ook. Ik heb RWS daar verleden jaar al eens over gecontact maar uit de reactie maakte ik op dat men het erg moeilijk vond (en kennelijk nog steeds vindt) om alle gegevens over die RESARE-gebieden bij elkaar te harken. Toch wel jammer en ook wat vreemd, want ze zijn op zich afkomstig van onze eigen overheid (om te beginnen in de vorm van 'gebiedsbeperkende maatregelen' o.g.v. (nu) de Omgevingswet en daarnaast ook beschikbaar bij de Hydrografische Dienst). Of misschien is het anno 2025/2026 juist niet zo vreemd ....... :S

Iemand een idee hoe we dat laatste hobbeltje nu toch ook eens door RWS kunnen laten nemen?
Niet in mijn naam!
Laatst bewerkt: 10 jan 2026 09:17 door Seanymph. Reden: typefoutje
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 10 jan 2026 10:32 #1667038

  • rooiedirk
  • rooiedirk's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7226
Nautin heeft gpx bestanden staan.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 10 jan 2026 12:08 #1667046

  • martinw
  • martinw's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2653
Heb je een link Dirk. Ik heb wel gpx bestanden van boeien maar van die kaarten zie ik ze niet.
En als ik de vector kaarten download van free nautical charts lukt het mij niet deze in wingps te installeren. Ik denk omdat de Root er niet bij zit. Download ik die van de RWS site dan lukt het wel gewoon.
Laatst bewerkt: 10 jan 2026 12:38 door martinw. Reden: toevoeging
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Papieren (backup) waddenkaarten 10 jan 2026 13:48 #1667062

  • Seanymph
  • Seanymph's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 329
rooiedirk schreef :
Nautin heeft gpx bestanden staan.

:laugh: Ja, dat is mij bekend. Drie keer raden wie dat GPX-bestand in elkaar heeft gefrommeld...

Het punt is dat het heel lastig is om eventuele wijzigingen in de betreffende gebieden bij te houden. Ik kan binnen onze wet- en regelgeving zoeken op 'toegangbeperkend besluit' maar dan krijg ik maar een fractie van de gebieden. Een centraal punt waar al die info bij elkaar staat heb ik helaas niet. Ja, dat centrale punt is er natuurlijk wel (de Hydrografische Dienst) maar die weigert helaas om de gegevens gratis aan de belastingbetaler beschikbaar te stellen. Leve de marktwerking...
Bijlagen:
Niet in mijn naam!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.144 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl