Een opbeurend verhaal voor degenen onder ons die vrezen dat de jongere generatie geen zin meer heeft om zich actief in te zetten voor de watersport (wat misschien waar is, maar het is niet alleen maar kommer en kwel):
Vlakbij ons huis zit een scouting groep. Al sinds jaar en dag is daar een jongen bijna elke vaarbare dag in de weer met één van de lelievletten. Hij kan ermee lezen en schrijven.
Vandaag spotte ik deze jongen, hij zal inmiddels een jaar of 20 zijn, in een prachtig Beulakermeer kruisertje. Ik maakte een paar foto's van de boot, en toen hij terug bij zijn scouting groep aanmeerde liep ik langs en bood aan de foto's naar hem op te sturen. We raakten in gesprek en hij vertelde dat hij het scheepje afgelopen voorjaar voor €1,- had gekocht en vervolgens bij een bevriende werf eigenhandig had opgeknapt.
Hij heeft nu twee houten bootjes, want hij had eerder al een 16m2 opgeknapt. Hij maakt deel uit van een groep vrienden die in totaal 4 houten 16m2's in de vaart houden. Hun vaarplezier spat er van af, het is een feest om te zien.