Beste forumleden,
Via een klant werd ik op dit onderwerp gewezen en na het lezen van alle reacties leek het me netjes om ook zelf even te reageren.
Mijn naam is Maurice van Essen en ik ben eigenaar van Vaarmakelaar. Ik twijfelde even of ik moest reageren. Een forum is tenslotte bedoeld om ervaringen en meningen uit te wisselen, en dat is alleen maar waardevol. Toch leek het mij goed om mezelf even voor te stellen, zodat er niet alleen óver Vaarmakelaar wordt gesproken, maar ook mét degene die erachter zit.
Allereerst wil ik iedereen bedanken voor de reacties. Ik begrijp heel goed dat iemand vooraf ervaringen opvraagt voordat hij een jachtmakelaar inschakelt. Dat zou ik zelf waarschijnlijk ook doen. Een boot kopen of verkopen is vaak een grote beslissing en dan wil je weten met wie je zaken doet.
Tijdens het lezen viel me op dat een groot deel van de discussie inmiddels niet meer zozeer over Vaarmakelaar gaat, maar over jachtmakelaars in het algemeen. Dat is natuurlijk ieders goed recht. Zoals in iedere branche zijn er goede en minder goede ervaringen. Juist daarom is het goed dat mensen kritisch zijn en zich goed oriënteren.
Wel wil ik graag twee feitelijke punten verduidelijken.
In één van de reacties wordt Vaarmakelaar gekoppeld aan een ander bedrijf en andere personen. Dat berust op een misverstand. Vaarmakelaar is een zelfstandig jachtmakelaarsbedrijf en staat daar volledig los van.
Daarnaast zag ik opmerkingen over het gebruik van “wij” op de website. Dat is een bewuste keuze. Achter iedere verkoop staat een netwerk van fotografen, transporteurs, keuringsinstanties en andere specialisten waarmee wordt samengewerkt. Tegelijkertijd hebben klanten gedurende het hele traject gewoon één vast aanspreekpunt.
Vaarmakelaar is ontstaan vanuit een grote liefde voor de watersport. Die begon ooit in een Optimist en groeide later uit tijdens vele mooie uren op onder andere een Beneteau, Trintella, Aphrodite en Etap. Hoewel de roots in de zeilsport liggen, is die passie inmiddels veel breder geworden. Of het nu gaat om een klassiek motorjacht, een sportboot of een zeiljacht: uiteindelijk draait het om dezelfde beleving op het water.
De werkwijze is misschien anders dan die van een traditionele makelaar met een verkoophaven. De meeste schepen blijven gewoon bij de eigenaar liggen totdat ze verkocht zijn. Dat houdt de kosten beperkt en geeft potentiële kopers de mogelijkheid om een schip te bekijken op de plek waar het altijd heeft gelegen. Die persoonlijke en flexibele aanpak past bij de manier waarop Vaarmakelaar wil werken.
Er werden ook opmerkingen gemaakt over mijn leeftijd. Die kloppen; ik ben een relatief jonge ondernemer. Dat zie ik niet als een nadeel, maar juist als een motivatie om iedere dag mijn uiterste best te doen. Vertrouwen ontstaat uiteindelijk niet door leeftijd of mooie woorden, maar door afspraken na te komen, eerlijk te communiceren en klanten goed te begeleiden.
Ik heb niet de pretentie dat ik alles weet. Daarom blijf ik investeren in kennis, werk ik samen met specialisten wanneer dat meerwaarde biedt en sta ik altijd open voor nieuwe inzichten. De ambitie is niet om de grootste jachtmakelaar van Nederland te worden, maar om een naam op te bouwen waar mensen over tien of twintig of zelfs 100 jaar nog steeds met vertrouwen aan denken.
Vertrouwen ontstaat ook niet door een reactie op een forum. Dat bouw je op door te doen wat je belooft. Daarom vraag ik niemand om mij op mijn woord te geloven. Ik nodig mensen liever uit om zelf kennis te maken en daarna hun eigen oordeel te vormen. Ik hoop dat mensen Vaarmakelaar uiteindelijk beoordelen op hun eigen ervaring.
Tot slot wil ik iedereen bedanken voor de tijd die is genomen om te reageren. Uiteindelijk delen we allemaal dezelfde passie: de watersport. Of je nu zeilt, motorvaart, een werf runt of jachten verkoopt, we willen uiteindelijk allemaal hetzelfde: met plezier en vertrouwen het water op. Ik hoop daarom dat we elkaar binnen de watersport blijven helpen en elkaar vooral beoordelen op persoonlijke ervaringen.
Of je uiteindelijk voor Vaarmakelaar kiest of niet, dat is helemaal aan jou. Maar ik hoop dat deze reactie in ieder geval laat zien waar Vaarmakelaar voor staat: enthousiasme, eerlijkheid, persoonlijke begeleiding en een oprechte liefde voor de watersport.
Ik wens iedereen een prachtig vaarseizoen en veel veilige vaaruren. Misschien komen we elkaar ooit nog eens tegen op het water.
Met vriendelijke groet,
Maurice van Essen
Eigenaar Vaarmakelaar
0624280008
www.vaarmakelaar.nl