Hallo, ik ben bezig een motorsailer te restaureren en te upgraden, nu heb ik het volgende probleem, ik heb alleen binnenbesturing en wil ook buiten kunnen sturen. Nu is het niet zo lastig te realiseren gezien het aanwezige hydraulische systeem, het probleem is dat ik niet echt ruimte heb voor een stuurstand.
Nu heb ik het idee de mastvoet van de bezaan ca 140 cm te verhogen zodat ik daar mijn stuurwiel op kan maken, zo heb ik meer ruimte op mijn achterdek en ik heb mijn stuur in het midden. Ik zou graag jullie mening willen horen over dit idee, wat is de invloed op de zeileigenschappen? Het is maar een klein zeiltje.
Ik heb een schetsje erbij gedaan niet echt heel nauwkeurig, boot is 11 meter hoofdmast 12 meter bezaan nu ca 8 meter dan 9,40 meter.
Alvast bedankt voor de reacties.