XanderB schreef :
Thanks voor je uitgebreide antwoord. Je ervaring is dus wel dat het 6kg anker ook in een volgroeide omgeving z'n weg naar de bodem vindt?
Ik zie deze discussie wat te laat, maar bij deze nog even mijn $ 0,02.
Ik heb op mijn Victoire 22 altijd poolankers (die relatief goedkope dingen, zoals die van Talamex) gebruikt.
www.correct.nl/artikel/Talamex...er+8kg-art351400.php
Daarnaast had ik ook nog een Danforth van pakweg 6 kg.
De poolankers waren achtereenvolgens een 5 en 8 kg. De 8 kg kwam erop nadat ik een keer in een hevige bui met een krabbend (niet uitgebroken) anker (de 5 kg versie) te maken kreeg.
Ook een keer geankerd met het Danforth ankertje bij de hoek van IJ, achter de strekdam, dichtbij het vuurtorentje. Op die plek, minder dan twee meter diep, was de bodem ook dicht begroeid. De Danforth wilde niet pakken. Het poolanker (compact, maar relatief zwaar voor z'n grootte) kwam er wel doorheen. Het mooie van de poolankers is ook dat ze door hun compacte vorm vaak goed in een niet te grote ankerkuil passen.
Die Rocna zul je waarschijnlijk op een roller moeten voeren of hem ophangen aan de preekstoel om hem gebruiksklaar maar ook uit de weg te hebben.