Delphi32 schreef :
Dus als ik het goed begrijp moet ik in een dergelijke situatie de accu even goed belasten (dus de spanning laten inzakken) voor ik de 220 opnieuw aansluit?
Dat klinkt als een werkbare work-around om de accu nog even op peil te houden.
Mijn bedoeling was om hiermee even te kunnen nakijken of de lader het echt niet meer doet, of dat hij door de hoge klemspanning niet meer stroom kon leveren.
13,1 V is namelijk redelijk hoog, maar ik vermoed dat je die spanning hebt gemeten onmiddelijk nadat je de lader had afgekoppeld.
Het neemt enige tijd ( 6 tot 12 Hr ) onbelaste en niet aan een lader voordat de accu de spanning aan de accuklemmen heeft staan die representatief is voor de laadtoestand.
(Het zuur dat zich aan de actieve delen van de platen in de accu heeft opgebouwd tijdens het laden dient egaal over de hele accu verspreid te worden en dat neem nu eemnaal tijd.)
Maar goed, als even zwaar belasten zal waarschijnlijk de lader wel terug doen laden met hogere stroom.
Moest dit niet het geval zijn, dan moet er toch eens verder naar gekeken worden.
Begin dan maar met nauwgezet kijken of er geen probleem kan zijn met de bekabeling van de acculader, slecht contact, beknelling, etc etc. Zowel in de plus leiding als in de min.
Kijk ook of de aansluiting op de accupolen goed contact geeft
en zuiver is.
Als er nog een zekering tussen zit, ook kijken of daar geen vervuilde contacten zijn.
Indien mogelijk V meten tussen + uitgang acculader en + klem accu, en - uitgang acculader en - klem accu.
Elke spanning hoger dan 0,5V is zeker problematisch, liefst een zo laag mogelijke spanning in de buurt van de 0,01V is aanvaardbaar.