Ik wil mijn oude clipper instrumentarium, windvaan en transducers vervangen voor Raymarine i70s set en koppelen met een eS75 MFD.
De i70s komt in de kajuit bij de overige electra en marifoon, de mfd buiten met alle info gecombineerd ipv de 2 oude clipper wind en spd/diepte instrumentjes.
Het is erg lastig te achterhalen waar alle kabels voor data en electra lopen.
Hoe pak ik dit aan qua bedrading en installatie? Windvaan en transducers installeren is geen probleem...
Zijn er “mannetjes” om dit te laten doen omgeving Marker- en Gooimeer?
Alle tips en namen van instanties die eventueel kunnen helpen zijn welkom!
Grtz Aviator
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Installeren i70s en eS75 MFD hulp gezocht
26 aug 2018 17:18 #972522
Je kan dan alle oude kabels verwijderen. De transducers sluit je aan op de ITC5. Kan eigenlijk niet missen, het staat er duidelijk op wat waar moet. Vanaf de ITC5 ga je dan met STng kabel naar de mfd en display. Je hebt eigenlijk 2 opties. De ITC5 dicht bij je transducers en dan 1 lange STng kabel naar navigatie hoek
Of alle transducerkabels naar je navigatiehoek trekken en daar op de ITC5 prikken.
Het is even studeren en de kabels trekken, maar dan is aansluiten een fluitje van een cent. Kleur op kleur en stekkertjes zoals ze passen. Let wel op dat je even kijkt hoe dat zit met de massa kabel uit de log/diepte kabel op de ITC5. Uit mijn hoofd heb je er maar 1 en moet die op de depth. Maar lees dat even na.