henkvd schreef :
komt pas in beeld als je meerdere data bronnen zonder mux wil aansluiten.
Heeft hier niets mee te maken en ik vraag me af waarmee wel?
Uitleg:
Het is heel simpel de min van de 12V van de Em-Trak B100 is verbonden met de min 5V van de USB en de afscherming GND van de USB (metalen buitenkant) en antennes. Op het moment dat er iets via de USB wordt aangesloten dan is dat "iets" dus via de afscherming en de min 5Volt verbonden met de min 12V en of GND/aarde van het schip.
Heb je een laptop met een interne accu en is hij verder nergens mee verbonden en verbindt je die via de USB aan de AIS dan is er niets aan de hand.
Maar heb je een apparaat (laptop of raspberry) en wordt die gevoed via een galvanisch gescheiden voeding, dan ga je dat apparaat dus verbinden via de USB met de min 12Volt en/of GND van het schip.
Hierdoor heeft die galvanisch gescheiden voeding geen functie meer, erger nog alle mogelijke spanningsverschillen worden dan via de USB netjes opgeheven met het mogelijke probleem dat het USB circuit daartegen niet bestand blijkt te zijn (ik zie bij klanten die zich niet bewust zijn van deze mogelijke problemen +/- 5% binnen 2 jaar problemen ervaart.)
Off topic:
Wil je op je laptop de AIS data ontvangen dan kan dat dus niet via de USB of alleen zolang je accu van je laptop dat volhoud.
Om dat probleem op te vangen kun je de NMEA0183 uitgang gebruiken van de AIS, die is ook niet galvanisch gescheiden van de min/GND (conform NMEA0183) maar de NMEA ingang naar de PC behoort dan galvanisch gescheiden te zijn.
Een galvanisch gescheiden NMEA0183 ingang voorzien van optocouplers naar USB heb je al voor € 25,-
On topic: Met dat kabeltje van € 25,- kun je geen data terug sturen/programmeren vandaar mijn tips in het vorige bericht voor het programmeren.