Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

za apr 05 @ 2:00PM -
Zeilersforum Wintermeeting 2025
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: stuurinrichting Marina 75

stuurinrichting Marina 75 29 sept 2011 18:17 #226647

  • jos1a
  • jos1a's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2
Ik ben sinds enkele dagen de trotse eigenaar van een Marina 75.
We hebben de boot overgevaren naar onze thuishaven.
Heerlijk varend maar wel een hindelijke speling op het stuurwiel. Bij sturen via de helmstok is er geen speling. Wie heeft er ervaring met het verhelpen van deze speling?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: stuurinrichting Marina 75 29 sept 2011 18:26 #226653

  • Balance
  • Balance's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 399
Ik kende de Marina 75 nog niet maar heb even gegoogled en zie foto's van een motorsailer met buiten in de kuip een helmstok en binnen in de kajuit een stuurwiel. De speling wordt dan ongetwijfeld veroorzaakt door de overbrenging tussen het stuur en het roer. Je zou dus even achter de schermen moeten kijken om te zien hoe die overbrenging precies verloopt, zou bv. met kettingen of stangen kunnen zijn. Vraag iemand om het roer te draaien terwijl je 'onder' kijkt wat er gebeurt met de overbrenging en je zou al snel moeten kunnen zien waar de speling precies in zit. Vandaar kun je dan werken aan de oplossing.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: stuurinrichting Marina 75 30 sept 2011 04:47 #226730

  • Apae
  • Apae's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6712
Als ik me niet vergis, heeft de Marina een kabelsysteem en geen hydraulisch systeem. Er loopt dan een ketting langs een tandwiel op de stuuras, en die gaat over in flexibel staaldraad.
Even de staalkabels langslopen of ze overal correct geleid worden, er kan eentje van een roller afliggen, en kijken of ze redelijk strak staan.
Loshangende kabels kan je spannen, als het goed is heeft het systeem ook zoiets als wantspanners. Is er niet voldoende ruimte om te spannen, dan zijn de kabels of de ketting uitgerekt en aan vervanging toe.
Je kunt de kabels zover aanspannen dat er net een klein beetje beweging dwars op de kabel mogelijk is: te strak stuurt zwaar en zorgt voor snellere slijtage.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: stuurinrichting Marina 75 02 okt 2011 11:03 #227171

  • jos1a
  • jos1a's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2
Bedankt voor alle tips.

het probleem is opgelost.

De besturing bestond uit een enkele kabel ( binnen en buitenkabel)
In de aanluiting achter het stuurwiel was er speling ontstaan op een aantal bouten.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.108 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl