Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Webasto dieseltankje trekt vacuüm

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 08:33 #1452620

Het zal aan mijn jeugdige leeftijd, voorkomen en bijbehorende naïeviteit te wijten zijn, maar ik kom er niet uit. Was een beetje op m'n scheepie aan het rommelen dit weekend, en wilde de Webasto Airtop voor wat warmte laten zorgen. Ik heb dat ding pas sinds afgelopen zomer aan de praat, en nog nooit GTL bijgevuld.

Er zat zo'n standaard grijs dun tankje aangesloten, met zo'n lange naald aan de (vul)dop die diesel opzuigt. Nu was heel het tankje geïmplodeerd, uit vorm gezogen.

Dat lijkt me een (ongewenst?) vacuüm. Ik heb geen ontluchting kunnen ontdekken aan het tankje. Experiment: dop een stukje opengedraaid om vacuüm tegen te gaan en de kachel weer aangezet. Loopt een tijdje, tot de diesel uit de slang op is en slaat dan af.

Dop weer aangedraaid, kachel gestart, loopt weer prima.

Wat doe ik verkeerd? Ik sta er voor open om een ander tankje aan te schaffen, dit ding is toch veel te klein (2 liter ofzo).
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 09:29 #1452628

te weinig diesel in de tank ?
algemeen geldt,..diesel eruit, aanvullen met lucht, daarvoor heb je een ontlucht kanaal nodig bv een gaatje in de dop.

Als er vacuum gezogen wordt, dan zal het niveau van je diesel in de tank stijgen, de aanzuigbuis/ slang zal zich dan vullen totdat je aanzuigpomp het niet meer kan bolwerken.

Tank volledig vullen met diesel, dop eraf laten en nogmaals testen.
Als ik je er een plezier mee kan doen, ik heb een aantal platte 5 ltr tanks liggen, je mag er 1 hebben. In de dop zit standaard een ontlucht gaatje, tanks zijn redelijk doorzichting (melkwit)....als je je aanzuigbuis meebrengt kan dat precies passend worden gemaakt...en worden getest in de werkplaats. (ik heb een kachel testopstelling)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 10:12 #1452638

  • RickVis2
  • RickVis2's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 833
Is het materiaal van de tank en de dop wel bestand tegen GTL? Ik kan mij niet voorstellen dat een webasto pompje in staat is zo’n vacuüm te creëren, dan is het materiaal best zacht.

Ontluchtingsgaatje in de dop wellicht aangetast?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 10:23 #1452641

kunstof van tankjes zijn allemaal bestand tegen GTL....het pompje,....sluit die eens aan op een dicht conserve blikje en laat de pomp maar eens lopen.....blikje wordt volledig ingedrukt.

Dat er geen ontluchting is blijkt wel. Uiteindelijk zal de pomp de geest gaan geven aangezien die niet gemaakt is voor zoveel arbeid.

Zoals het probleem beschreven is klinkt dit als een brandend kaarsje in een potje met water en eens luchtdichte stolp erover....kaarsje brand uit omdat 20% van de inhoud (lucht) opgebrand is,..hierdoor stijgt het water als gevolg van de heersende onderdruk....was een heel ouderwets natuurkunde proefje ;-)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 10:37 #1452645

Ik heb geen gaatje in de dop kunnen ontdekken. Ik dacht dat het ding Webasto standaard was maar wellicht heeft de vorige eigenaar zelf iets in elkaar geknutseld.

@Optimaal. Ik stuur je een berichtje.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Webasto dieseltankje trekt vacuüm 17 jan 2023 12:19 #1452680

Mooi een berichtje.....geen PB daar zijn we allergisch voor :cheer: :laugh:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.103 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl