Ondinneke schreef :
Zou daar al geen plaat onder of inzitten? Het is een extra lierfundatie die nooit gebruikt is. Met een beetje geluk zit er een alu plaat waar je draad kan in tappen?
Of die al voor krachtverdeler speelt als je er moeren onder zet.
Die blindklinkmoeren kunnen best, als je RVS neemt. Carossieringen ook, als je dikke neemt.
www.rvspaleis.nl/ringen/sluitring/din-7349/din-7349-[-]-a2-[-]-m8
De belangrijkste faalmodus van moeren in het algemeen is het uittrekken van de draad. Nu is dat voor de bout erger: de kerndiameter is kleiner dan de draadbuitendiameter van een moer. Maar de bout zal harder zijn. Al om al komt dat wel goed als je een draadoverlap van ongeveer 1xD to 1.5xD hebt. Meer heeft niet veel zin. In aluminium kun je nog naar 2xD maar dat is t wel.
Groot nadeel van tappen in de eventuele aluplaat die er ingelamineerd is: galvanische corrosie is zo'n beetje gegarandeerd. De speling in de draad is te klein om betrouwbaar Duralac oid tussen te krijgen.
Nadeel van blindklinkmoeren is wel dat als ze niet geklonken zijn, ze dat later onder belasting alsnog kunnen doen. Dus wel doen!