Mijn keuzes met een nogal beperkt budget en met een basic instelling (op de vorige boot voldeed alleen een hand GPS immers prima):
Marifoon: Hoewel ik graag tweedehands koop, heb ik hier voor nieuw gekozen omdat ik een marifoon toch wel erg belangrijk vind. Gekozen voor Standard Horizon. goed spul, komt steeds goed uit testen en goed geprijsd, ook accessoires zoals kuipbediening zijn betaalbaar en heb ik dan ook. Ik heb voor een systeem met geinteregreerde AIS ontvanger gekozen: minder verbindingen en minder dat stuk kan gaan (splitter) dan bij een losse ontvanger.
AIS: nu ontvanger geintergereerd in marifoon, komt ooit misschien nog een transponder. Uitleesbaar in kuip op klein mini schermpje van marifoon bediening, idem binnen en op laptop.
GPS: Hand gps en twee vaste gps'en (een oudje en een vrij recente), allemaal gebruikt gekocht voor niet veel. Staan redelijk vaak betaalbaar te koop omdat mensen toch een plotter willen en zo eenvoudig en goedkoop een backup te realiseren. En iets van een paar jaar geleden voldoet prima als je de echte oude bakken laat liggen.
Instrumenten (wind, diepte, log en gps-repeat): Nasa. Betaalbaar en doet wat het moet doen maar niet veel meer. Ik zou wel fancy raymarine willen hebben maar die vind ik belachelijk duur. EW als het stuk gaat, is het niet onmisbaar. Wind kan je doorkoppelen naar stuurautomaat, rest niet maar vind ik ook niet interessant genoeg voor de fikse meerprijs van andere systemen. Enige wat ik wel echt mis is ware wind.
Radar: gebruikte furuno. Kostte weining en het proberen waard. Moet nog op de boot.
Stuurautomaat: gebruikte raymarine st4000+ gewoon omdat ik die tegen een schappelijke prijs kon krijgen. Nieuw was het denk ik simrad geworden.
Verder ben ik een navigatie laptop aan het uitrusten met eigen gps muis en verbinding met de vaste gps. Nu op een laptop die ik nog had maar daar komt nog iets zuiniger voor in de plek. Of dat een mini laptop of een mini-pc wordt ben ik nog niet over uit. Meer voor het spelen.
roozeboos schreef :
sja 17,50 voor een afdekkappie, dat moet er toch bij zitten?

Die zit er bij, dat is een reserve. Bij raymarine betaal je al meer voor een klein kapje voor een st60.