Yep schreef :
En waarom geen 1 micron?
De meeste motoren drinken 10 micron gewoon op zonder schade aan verstuivers en dergelijke, fijner kun je altijd gaan, maar heeft weinig toegevoegde waarder en het kost je veel meer filters en veel meer filter tijd.
Ik heb nog nooit drab in een tank gezien (wil ik ook graag zo houden) maar heb wel meerdere malen andere mensen geholpen om vuile diesel schoon te maken. Meestal was dit verontreinigd met zand, roest, straalgrit, verfresten en wat al niet meer. Ik begin dan altijd met 50 of zelfs 100 micron voor de eerste transfer. Daarna 30, 20, 10 en als de gebruikers het nodig hebben nog fijner. Bijvoorkeur met een racor, die filter elementen kun je even uitspoelen en half vies weer terug zetten om weer enkele honderden liters te doen. Op deze manier gaat het sneller en heb je minder filters nodig om de diesel schoon te krijgen.
Diesel heeft altijd verontreiniging, de vraag is hoeveel de gebruikers er uit moeten hebben om hun werk schadevrij te kunnen doen.
Ouderwetse motoren met jaren 50 technologie kunnen makkelijk 20 micron vervuiling aan. Moderne Common Rail diesels zitten veel vaker op 5 of 10 micron als maximale grootte voor de verontreiniging. Hoge druk kachels branden beter en schoner op 2 micron en kleiner. Maar hoe meer je er uit wilt filteren, hoe meer energie en hoe meer filters het kost. Alles is dus afhankelijkv an de setup die je aanboord hebt.