Corrosie probleem
Op ons alu bootje hebben we op een aantal plaatsjes corrosie. (De boot staat op de kant.) 90% vd corrosie is bij:
a. de thru-hulls/huiddoorvoeren of
b. de aanhechting van het stalen gedeele van de kiel aan de aluminium romp.
Het laatste (b) is gekomen doordat de barriere tussen romp en kiel niet meer sluitend is.
Het eerste (a) bevreemdt mij. Voor zover ik kan zien, zijn de thru-hulls/huiddoorvoeren of van kunsstof, of van aluminium (vast in aan de romp) en zitten daarboven kunsstof leidingen.
Algemene aanpak
De eerste aanpak is om op dit moment de corrosie plekjes aan te pakken. De tweede aanpak is om in de herfst/winter de elektra grondig aan te pakken, zodat er nergens stroom "lekt/kan lekken." Dat tweede is op dit moment even voor later (als het minder weer is).
(Ik zat eerst nog te denken om schroefdraden te laten lassen voor anodes, maar aangezien de koopmans zonder kwam en de corrosie oppervlakkig lijkt te zijn, zie ik er vanaf.)
Vraag 1:
Hoe ga ik de corrosie plekjes in het algemeen aanpakken?
-Ik denk om er ZF primer op te doen, met een aantal lagen HB coating. Maar dan vraag ik me af, moet er alvorens de ZF primer niet eerst een etsende metaalprimer op? Zo ja, zijn er suggesties? *)
Vraag 2:
Wat zal ik doen om de barriere tussen de alu-romp en de stalen kiel weer op te lossen? Er zit nu een soort taai spul tussen dat op sommige plaatsen cementachtig lijkt. Wat is dat?
-Ik denk nu, om met een haakse slijper eerst de oude zooi weg te halen, dan ZF primer, HB coating, en dan een sikaflex kit? (Welke, weet ik nog niet). Hoe klinkt deze aanpak?
Hoor graag jullie ideeen; alu kennis schijnt een vak apart te zijn.
Bij voorbaat dank
*) over etsende metaalprimer op alu, staat hier iets, in een andere context:
zeilersforum.nl/index.php/foru...sie-rvs-alu-oplossen