Na enkele uren op google zonder een sluitend plan te hebben geformuleerd durf ik jullie om advies te vragen.
Na wat thuis experimenteren heb ik onlangs een RPi 3B+ met Openplotter en geladen met O-charts meegenomen om aan te sluiten aan boord. Via USB gekoppeld aan de AIS waaruit ik keurig GPS en targets ontving. Omdat headless toch maar z'n beperkingen heeft, heb ik er een
LCD-schermpje bij gekocht en aangesloten. Het werkte allemaal prachtig via de USB-telefoonlader in de navigatiehoek.
Bij stap 2 ging het mis: ik wilde de pi aansluiten op eigen eigen voeding, en daarbij gebruikte ik een uit China geïmporteerd convertertje (soortgelijk aan op de afbeelding). De pi startte niet goed op, en vanaf dat moment toont hij alleen nog een rood, continu brandend lampje, op welke voeding ik hem ook aansluit. Dit zou een probleem met de SD-kaart aangeven, maar die werkt prima (start gewoon op in een andere Pi).
Het frustreert me dat ik niet weet wat er mis ging, zodat ik de fout de volgende keer misschien weer maak. De volgende gedachten gingen door mijn hoofd:
1. Is de pi wel stuk? Ik dénk dat een en ander samen hing met de nieuwe voeding, maar zit daar ook de oorzaak?
2. Heb ik toch plus en min van de converter omgedraaid en zo een verkeerd voltage gegeven en zo de pi stukgemaakt? (wel vooraf gecheckt met multimeter dus zou niet moeten).
3. Geeft de converter een te hoog /verkeerd voltage? En hoe meet ik dat zónder het draadje kapot te knippen (micro-usb is te priegelig om de spanning te meten).
In het kader van oplossingen:
4. Moet ik gewoon een betrouwbare converter kopen en hopen dat het de volgende keer heel blijft?