Rikken schreef :
Ik hoorde een verhaal dat die 100 kuub niet de werkelijke waterverplaatsing zou zijn, maar de uitkomst van de berekening van een "doos" waarbij het diepste punt van het schip als diepgang van het hele schip zou gelden. Weet iemand of dat klopt?
Ik zou semi-kribbig kunnen verwijzen naar de discussies hierover die zich in het verleden hebben afgespeeld. Maar dat doe ik niet, omdat dit onderwerp daarvoor té belangrijk is voor de betrokkenen.
Dus: *als je schip langer is dan 20 meter (ongeacht het gebruik)
*of als de lengte x de breedte x de diepte van de romp meer is dan 100 m3 (hierbij worden uitsteeksels niet meegeteld, zoals de kiel, de hak en de berghouten, maar er wordt wel uitgegaan van de maximale diepgang bij maximaal toegestane lading) (ook ongeacht het gebruik)
*of als je meer dan 12 passagiers aan boord hebt
*of als je met je kleine vaartuig een groot vaartuig assisteert/sleept
*of als het een drijvend werktuig is, hoe klein ook
DAN moet dat schip aan die nieuwe eisen voldoen.
Er is een vrij soepele overgangsregeling, maar je zal je echt moeten haasten om daaraan mee te doen!!!!!!! Als je te laat bent, zal je boot/schip aan de nieuwste nieuwbouweisen moeten voldoen of anders eindigen als plantenbak.
Aan de riemen, mannen!!! Zegt het voort!!!
Wim.