H700 schreef :
Of het blind vertrouwen in de digitale techniek altijd wel gerechtvaardigd is in het huidig tijdsgewricht, is m.i relevanter.
Al dit gemurmureer heeft weinig zin.
Het is, zoals heel veel dingen, gewoon een kwestie van de markt. De omzet in papieren kaarten is in de afgelopen jaren zodanig teruggelopen, dat zeker de commerciële partijen steeds minder brood zien in het drukken van papieren kaarten. En zodra een product niet langer winstgevend is, stopt de fabrikant of uitgever ermee.
Er zit weinig anders op dan ermee te dealen.
De enige min of meer actuele kaart die ik nog heb is een overzeiler van het gebied tussen de Nederlandse kust en zuidoost Engeland. Ik denk dat die in de eerstkomende 10 jaar nog wel min of meer bruikbaar zal blijven. De grootste hindernissen (windmolenparken) die er in die tijd bijkomen, kun je er zelf nog wel in tekenen.
En daarna zien we wel weer.
Ik denk trouwens dat het merendeel van de papieren kaarten die nu nog in omloop zijn, worden geproduceerd op basis van digitale bestanden. Als er vraag blijft naar papieren kaarten, ontstaat er misschien nog wel een praktijk van
printing on demand.