Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: lopend want onderdeks

lopend want onderdeks 30 dec 2009 10:54 #106857

  • Brinta
  • Brinta's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 847
Ik heb voor mijn 16m2 in aanbouw inmiddels een compleet wedstrijdtuig op zolder liggen.
Maar nu zie ik dat tegenwoordig het lopend want vaak onderdeks gevoerd wordt.
Is er iemand die mij op een tekeningetje of een foto zou kunnen laten zien hoe die constructie in elkaar zit?
Bij mijn huidige 16m2 gaat het allemaal nog gewoon met aan de vallen gaan hangen en vervolgens beleggen op een pennenbalk. :)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 01 jan 2010 11:20 #107107

  • Wallaby
  • Wallaby's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 9764
Waarom zou je het anders willen? De pennenbak is gewoon een goed concept en je kan snel hijsen en strijken. Ik heb destijds bij mijn Vrijheid ook de boel onderdeks gezet (ik had geen pennenbak en moest wat verzinnen), maar achteraf gezien had ik het toch anders willen doen. Mijn gedachte was dat doordat ik de boel onderdeks vastzette de krachten ook beter afgeleid waren, maar dat is puur gevoelsmatig. Ik had doorvoeren in mijn dek gemaakt en klampen op de mastvoet gezet. Maar ik zou als ik weer voor de keuze kwam te staan toch weer een pennenbak maken.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 01 jan 2010 17:24 #107128

  • Brinta
  • Brinta's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 847
Wallaby schrijft:
Waarom zou je het anders willen?

Het punt is dat het tuig dat ik heb, van een wedstrijdkwadraat komt ("de snelste van Nederland...") waarbij de vallen van staaldraad zijn en op blokjes bovenin door de mast lopen en alledrie dus aan de voorkant van de mastvoet uitkomen. Een heel nieuw systeem voor mij -terwijl 35 jaar geleden al met een 16m2 voer.:unsure:
Het lijkt mij "esthetischer" deze recht voor de mast langs door het dek heen onderdeks te bedienen.
En misschien is het dan ook wel zo te construeren dat het gemakkelijker door één persoon te bedienen is?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 01 jan 2010 17:34 #107130

  • Wallaby
  • Wallaby's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 9764
Je bedoeld dat je een hanenkam constructie hebt als ik het zo lees. Maar vallen zijn te vervangen toch, net zoals blokken bovenin. Dat zijn op zich de kosten ook niet. Een hanenkam constructie werd in het verleden veel gebruikt toen de touwsoorten nog niet voldoende rekvrij waren. Door stalen voorlopen (of in sommige gevallen helemaal staaldraad) te gebruiken kon een rekvrije situatie gecreëerd worden. De hanenkam (een rij haken op een grondplaat) werkte op zich ook best vlot, val aantrekken en inhaken. Nadeel was wel dat je echte "fine tuning" miste. Deze constructie kom je nauwelijk nog meer tegen heden ten dagen.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 01 jan 2010 19:01 #107143

  • Duncan
  • Duncan's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 569
Je moet gewoon eens contact opnemen met iemand die een moderne wedstrijd kwadraat heeft. Kijk in de wedstrijdkalender op de webpagina van de klasseorganisatie en ga naar een wedstrijd toe met je camera.

Toen we destijds een tuig kochten van de 4233 mochten we ook een rondje meezeilen. Bij dat schip waren ook alle vallen verstelbaar, over beide boegen, terwijl je buiten hing in de hangbanden :-). Er zaten flinke Harken blokken combinaties onder de buikdenningen...

Bij onze boot hadden we kevlar vallen met losse voorlopen die je aanpikte met een knip op een rvs draad in de boot die je met een soort wormwiel kon spannen, maar dat kon alleen van binnen uit de boot (niet in hangpositie).

Neem aan dat je ook een trapeze gaat maken?

Waarschip 725 \"Violetteje\"

Een gek kan meer vragen dan.....
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 02 jan 2010 15:30 #107207

  • Brinta
  • Brinta's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 847
Wallaby schrijft:
Je bedoeld dat je een hanenkam constructie hebt als ik het zo lees. Maar vallen zijn te vervangen toch, net zoals blokken bovenin.
Nee, ik denk niet dat ik dat bedoel. Ik schreef "blokjes", maar ik bedoel eigenlijk dat er in de mast schijfjes zitten waarover de staaldraad voorlopen lopen. Dat gaat dus echt door de mast heen.
Ik had meer iets voor ogen van wat Duncan bedoelt, lijkt me.
Uiteraard ga ik -als de 16m2-en weer uit hun winterslaap komen- kijken of er bij een wedstrijd wat te spioneren is.
Ik heb wel inmiddels een paar plaatjes binnen, dat geeft al een beetje een idee hoe ik het kan aanpakken. En ik heb gezien dat er veel verschillende oplossingen mogelijk zijn.

Tips blijven welkom!

Een trapeze maak ik er wel op, denk ik. Ook daarvoor zitten de draden al aan de mast. Moet ik nog wel iemand vinden die er in wil gaan hangen... :)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 08 jan 2010 15:04 #108262

  • Gijs06
  • Gijs06's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3
Hoi Brinta,

Ik kijk al een tijdje mee naar alle 16m2 topics hier op het forum. En geniet iedere keer weer van alle info, verhalen en foto's.

Wellicht dat je voor het lopend want nog wat inspiratie op kan doen via onderstaande link:

www.flickr.com/photos/titrans/...s/72157619474784431/

Honderden foto's van wedstrijdschepen. Maar misschien ken je deze fotoseries al...

Succes!

groet,

Gijs
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re:lopend want onderdeks 13 jan 2010 16:43 #109230

  • Brinta
  • Brinta's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 847
Ja, dat zijn mooie plaatjes, om je op een koude winterdag aan te verlekkeren.
Zeker nu mijn eigen werkstukken er zo bij liggen...
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.114 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl