Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

za aug 26 @12:00AM
ZF Zomermeeting Zuid
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: voordelen van ultralicht spinnakerdoek.

voordelen van ultralicht spinnakerdoek. 04 mrt 2008 18:59 #28630

hallo iedereen.

ik ben op zoek naar een spinnaker voor de 420. (ik ben geen wedstrijd zeiler, maar ik wil wel snel vooruit komen)
ik was op het internet rond aan het kijken, en ik vond een spinnaker voor de 420. deze was gemaakt met ultralicht spinnakerdoek.

mijn vraag.
wat zijn de voor en nadelen van ultralicht spinnaker doek.


Niels
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: voordelen van ultralicht spinnakerdoek. 04 mrt 2008 19:06 #28631

  • Treamos
  • Treamos's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1962
Hey,

Is het niet hetzelfde. Want eigenlijk wordt een spinnaker voor zover ik weet altijd van ultralicht materiaal gemaakt, maar zeker weten doe ik dit niet. Maar het verschil tussen ultralicht of 'gewoon' lijkt me overbodig voor touren, hoe hard je ook wilt.
Hoop je geholpen te hebben!
Jeroen

Jeanneau SO 24.2 KMZ
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: voordelen van ultralicht spinnakerdoek. 04 mrt 2008 19:20 #28637

  • Wallaby
  • Wallaby's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 9699
Je hebt spinakerdoek en spinakerdoek. Veel zal samenvallen met het soort spinaker. Bij een spinaker in het algemeen zal het doek lichter zijn dan het zeild. Maar je hebt ook nog verschillende soorten spinaker en daar horen verschillende doeksoorten bij. Bij een spinaker die vooral in heel licht weer wordt gevaren zal het doek zo licht mogelijk moeten zijn. Krachten die dan op het doek komen zullen dan niet zo groot zijn, dus kan het doek lichter zijn. Aan de andere kant heb je ok zwaar weer spinakers, en je zal begrijpen dat daarvoor steviger doek nodig is. En om de boel nog eens te compliceren zijn er verschillende spinakers voor verschillende koersen. De snit van een spinaker is hiermee dus ook niet hetzelfde. Als toerzeiler zou ik een medium runner nemen, deze heeft een gebruiksdoel voor koersen vanaf 170 tot 120 graden t.o.v. de ware wind (dus niet helemaal plat voor het lapje!!) en kan je meestal gebruiken tot windkracht 4 soms 5.

Hoop dat het je helpt.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: voordelen van ultralicht spinnakerdoek. 04 mrt 2008 19:21 #28638

  • ron b
  • ron b's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3785
Spi,s zijn nogal kwetsbaar, en dan bedoel ik de gewone uitvoering.

Met ultalicht moet je dus altijd oppassen :!:, dit is echt race, als je gewoon wil toeren zou ik er niet aan beginnen.

Ron
Delher 29 D'Helios

...hij wist zeker dat niemand anders dan de duivel die vlag op zee gestreken kon hebben......
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: voordelen van ultralicht spinnakerdoek. 05 mrt 2008 21:08 #28728

  • FFzeiler
  • FFzeiler's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 774
Ik weet niet hoe licht ultra licht is. Maar het is niet zo dat een spi van zwaarder doek altijd sterker is. Ook de doek constructie speelt mee. Ik heb een lichtere doeksoort genomen die veel stijver is en minder rek heeft dan een zwaardere doeksoort (0.75 tov 0.9). De doeken kunnen evenveel wind hebben (met 20-25 knp ware wind kan ik hem nog gewoon voeren, wel een beetje afhankelijk van de bemanning).
Voordelen van het lichte doek:
minder rek en daardoor meer power, de druk van de wind wordt rechtstreeks omgezet in snelheid ipv rekken van het doek.
Hierdoor is de spi ook vormvaster
Door het lichter doek betere prestatie met licht weer.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.236 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl