Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

za aug 26 @12:00AM
ZF Zomermeeting Zuid
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Dubbele voorstag

Dubbele voorstag 10 apr 2008 11:18 #30730

Hallo,

Ik heb een vraag over een dubbele voorstag. Als ik het goed heb onthouden, heeft Wallaby er een (twee :wink: ), maar ik kan het zo gauw niet terug vinden, dus misschien heb ik het verkeerd onthouden.

In ieder geval: Stel dat je een fok (of genua of whatever) aan de voorste stag hebt gehesen, hoe ga je dan overstag? Moet je iedere keer je hele zeil tussen die twee andere stagen door trekken? Dan heb je ook een extra lange schoot nodig. Of staan de voorstagen niet achter elkaar maar naast elkaar (lijkt me niet...)?

Ik heb wel 'veel' gelezen over dubbele profielen bij een rolsysteem, maar ik vraag me dus af hoe het werkt met een hijssysteem... Het lijkt me namelijk erg handig om tijdens het zeilen vast een andere fok aan te slaan en daarna pas te wisselen.
Groeten, Koos

De wind waait en draait en al draaiende waait de wind weer terug.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Dubbele voorstag 10 apr 2008 11:39 #30732

  • FFzeiler
  • FFzeiler's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 774
De 2 voorstagen zet je naast elkaar. overstag gaan blijft gewoon hetzelfde als een normaal.

Bij een rolsysteem kan je de 2e groef alleen maar gebruiken als je het rolsysteem niet gebruikt.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Dubbele voorstag 10 apr 2008 13:04 #30737

  • Wallaby
  • Wallaby's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 9699
Inderdaad heb ik een dubbele voorstag :wink: Maar zoals FF al aangegeeft, deze zitten naast elkaar en met overstag gaan geen problemen dus. Zeilen aanslaan, een zeil opbinden langs de reling en de andere helemaal aanslaan. Bij wisselen val en schoot omzetten, zeilen om wisselen langs de reling en hijsen. Als je een dubbele val heb is het nog makkelijker evenals dubbele schootvoering (maar dat levert ook weer andere problemen op...)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.239 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl