Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter)

Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 27 mrt 2009 20:07 #64524

Op mijn Efsix zat een knullig aangepast/reperareerd RVS grondblok, met een slecht werkende klem.
Ik wil dit grondblok vervangen door een goed werkende met klem, waarbij het belangrijk is dat de grootschoot naar beneden (dek) toe in de klem getrokken wordt (dus met éé'n ruk uit de klem komt!). Verder wil ik er geen honderden euro's aan uitgeven.
Nu heb ik op internet een Ronstan RF570 draained blok gevonden (zie http://www.layline.com/product/9710/293).

Heeft iemand hier ervaring mee? Zou dit voldoende stevig zijn en werken?
Voordeel is dat dit een betaalbare oplossing is.


Eigenlijk denk ik dat ik naar een goede/degelijke "swivel base" toe moet (zoals: https://store.catsailor.com/pc/viewPrd.asp?idcategory=396&idproduct=11767).


Wat gebruiken andere zeilers op vergelijkbare boten en wie heeft er een goed adres voor me?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 27 mrt 2009 21:05 #64535

  • Delphi32
  • Delphi32's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 17794
Ik zou zeker naar een swivel base gaan. Je wilt immers dat de trekrichting van je schoot altijd in het verlengde ligt van de eerste schijf! Als je eerstgenoemde blokje niet draait (en volgens mij doet ie dat niet) dan
- krijg je de schoot niet gemakkelijk los als je op je boord zit
- slijt je schoot veel te snel langs het beugeltje van de klem
- trek je je wezenloos vanwege de extra wrijving bij de klem
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 27 mrt 2009 23:36 #64544

Ik heb een varuna 6, en gebruik het onderste(soort gelijk) via mplaats aangeschaft.
Al het goede komt van binnen, Al het kwaade van buiten!!!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 28 mrt 2009 07:59 #64552

Ik heb een varuna 6, en gebruik het onderste(soort gelijk) via mplaats aangeschaft.
Helaas worden dit soort blokken niet veel aangeboden op Marktplaats. Als ik naar de regulier watersportzaak ga ben ik voor de combinatie van draaine basis, met klemmen, en een enkel blok als gauw ca. 150 euro kwijt en dat vind ik toch wel erg veel. Ik bekijk daarom ook de mogelijkheden om bijvoorbeeld iets in de USA te bestellen, de dollarkoers werkt aardig mee.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 29 mrt 2009 06:37 #64639

  • Rinus
  • Rinus's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2723
Dat onderstaande blok met die draaiende grondplaat hebben wij op twee van onze Geuzenvalken meegeleverd gekregen. In principe een goed systeem, ware het niet dat na verloop van tijd door al het draaien en trillen de bout die het blok op z'n plaats houdt en tevens in staat stelt te draaien, lostrilt. Ik weet niet meer wat voor merk het hier betrof, maar zal het eens navragen.

Dit is tot nu toe bij beide blokken zo gegaan. Repareren bleek lastig, als er tijdens het ontstaan van het defect al niet een onderdeel overboord gegaan was, dan was het terugplaatsen van de bout ingewikkeld en vaak nauwelijks de moeite waard (andere oplossing gezocht, de klem wordt bij ons toch al niet gebruikt).

Wellicht dat met loctite of soortgelijke borging de bout er niet zomaar vandoor zou willen gaan, maar ik zou bij aankoop sterk letten op de verbinding van het blok aan de boot/grondplaat.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 29 mrt 2009 11:07 #64657

Ik overweeg om het onderstaande Barton blok (art.nr 42 600) aan te schaffen:

Dit is een betaalbare optie, alleen niet gelagerd in de basis en weinig instel mogelijkheden.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 30 mrt 2009 09:44 #64768

  • trotti
  • trotti's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 8281
ROnstan levert ook prima spullen! Nooit problemen mee gehad en ook weinig klachten en retouren gehad toen ik nog in een w'sportwinkel stond.

uiteraard kan het niet op tegen de kwaliteit van Harken, maar prijs/kwaliteit vind ik aardig overeenkomen.

Groeten,
Globe_Trotti
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 30 mrt 2009 19:34 #64891

  • marfamke
  • marfamke's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1444
uiteraard kan het niet op tegen de kwaliteit van Harken, maar prijs/kwaliteit vind ik aardig overeenkomen.
Het spijt me maar de kwaliteit van Harken vind ik ook niet bepaald dat wat je op basis van de prijs van het materiaal zou verwachten. Het rolt allemaal wel mooi maar de belastbaarheid is laag en de roestvastheid is ook niet altijd geweldig (of ik heb imitatie Harken van Chinese makelij).

Wat dat betreft zijn er spullen met een veel betere prijs/kwaliteitverhouding, zoals Ronstan of het Nederlandse HYE. Spullen van OH-marine zien er ook fraai en degelijk uit, al heb ik hier persoonlijk geen ervaring mee.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 30 mrt 2009 19:47 #64896

  • zeehond
  • zeehond's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2344
Die OH blokken zien er heel mooi uitIk kan alleen nergens prijzen vinden. Ze lijken lekker eenvoudig. Kan dus niet veel stuk aan.

HYE de oude vertrouwde. Oerdegelijk.

succes,

zeehond
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 30 mrt 2009 20:01 #64904

  • marfamke
  • marfamke's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1444
Die OH blokken zien er heel mooi uitIk kan alleen nergens prijzen vinden.
Je kan de catalogus aanvragen, daar zit (of zat) een prijslijst bij. Het Ruim uit Oosterzee verkoopt ze onder andere.

Het is niet goedkoop, een beetje in de buurt van Ronstan - Harken. Maar het heeft met aluminium en rvs delen wel een degelijker uitstraling dan het plastic en rvs-blik van Harken.
Bij de kleinere blokken zijn de schijven wel van kunststof.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 30 mrt 2009 20:58 #64930

  • Rinus
  • Rinus's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2723
Barton heb ik prima ervaringen mee. Was altijd eerder de harp die het begaf dan het blok zelf... Ik denk dat het blok dat je suggereerde (mits uiteraard goede verbinding blok/vloer) goed voldoet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 04 apr 2009 11:09 #65592

Leuk dat de discussie inmiddels gaat over de verschillende merken/aanbieders en niet meer over de ervaringen van mede zeilers met het type grondblok dat ik zoek. :roll:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Grondblok grootschot (open zeilboot 6 meter) 06 okt 2009 21:29 #92751

  • Nick
  • Nick's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 379
De discussie die aan dit topic vooraf ging, is te vinden op:

efsixclub.123forum.nl/grondblok-grootschot-t24.html

Groeten, Nick 8)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.131 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl