Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: poll: spinlock of lewmar

poll: spinlock of lewmar 04 okt 2009 07:51 #92220

  • vanpupi
  • vanpupi's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1754
De titel zegt het al, wie vindt wat het beste en waarom?

Lewmar is misschien te overwegen omdat ze naar voor openklappen (op mijn bootje toch) en dat wel eens handig kan zijn bij beperkte ruimte onder de buiskap.

Laat jullie meningen maar komen.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: poll: spinlock of lewmar 04 okt 2009 08:29 #92226

  • web
  • web's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 5726
Lewmar is het vriendelijkste voor de vallen, tenminste als dit over valstoppers uit de categorie D1/D2 gaat, door hun gepatenteerde gladde stalen ringen ontwerp. De andere merken verkopen in feite veredelde camcleats met hefboompje. Niets mis mee, alleen slijt de mantel van het touw daar iets harder van.

Lewmars schijnen daardoor ook geschikter te zijn voor 'gecontroleerd laten slippen' van de val, de anderen zijn echt aan/uit.

Wel kun je door de meeste anderen de val in dichte toestand heen trekken, dan zit-ie daarna meteen vast. 1-richting verkeer dus, net als de camcleat waar ze op gebaseerd zijn. Dat schuurt natuurlijk wel lekker over de mantel, zeker met die camcleat-tandjes.

Ik weet (nog) niet of aanhalen in dichte toestand met de Lewmars ook kan ; mijn D1 wordt pas volgende week verwacht.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: poll: spinlock of lewmar 04 okt 2009 08:32 #92227

  • web
  • web's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 5726
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.098 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl