Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Rolfok kelt 620

Rolfok kelt 620 27 okt 2009 20:34 #95776

  • Tom88
  • Tom88's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 43
hoi, ik heb een vraagje over een rolfok voor de kelt 620.

mijn 1e vraag is: zijn er op dit forum mensen met een kelt 620?
zo ja, hebben deze een rolfok?

mijn 2e vraag is: wat gaat mij een rolfok voor de kelt 620 ongeveer kosten, en wat moet ik er allemaal voor vervangen? want ik weet niet precies hoe dit zit.

kan ik ergens goede foto's vinden van de aansluitingen van een rolfok.

alvast bedankt voor de reacties,

tom
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 27 okt 2009 20:50 #95784

  • Vince
  • Vince's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 268
Je zou eens kunnen kijken naar een Plastimo 608. Dit geintje gaat je zo'n 650 euro kosten, en daarna nog het aanpassen van je voorzeilen. Er zit er eentje op mijn 24 voeter, en ik ben er behoorlijk tevreden over.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 27 okt 2009 20:56 #95785

  • zeehond
  • zeehond's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2344
Er is een handleiding op http://www.seldenmast.com/_download.cfm?id=5564&download=7624679&filename=595-801-E.pdf van de furlex. Er staan duidelijkle plaatjes bij van de constructie

succes,

zeehond
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 27 okt 2009 21:59 #95797

  • Tom88
  • Tom88's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 43
oke bedankt,

ik zou het liefst een nieuwe fok laten maken en een rolfoksysteem
laten plaatsen, maar dat gaat dan al snel naar de 1500 euro dan?

weet iemand wat het kost om 2 fokken passend te laten maken voor een rolfok?

en heeft er iemand de prijs van een nieuwe fok voor een kelt 620, ik heb bij mijn kelt een nieuw grootzeil en die koste 950 euro meen ik.

ik hoor het graag
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 27 okt 2009 22:11 #95799

  • Delphi32
  • Delphi32's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 17794
Als het je alleen om het volledig in- en uitrollen van het zeil te doen is, kan je ook met een simpeler (en goedkoper) systeem volstaan. Er komt dan geen profiel over je voorstag, je kunt de zeilen met leuvers gewoon blijven gebruiken. Je kunt alleen niet met een halve fok varen.
Meer info op de site van George Kniest
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 27 okt 2009 22:51 #95809

  • Vince
  • Vince's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 268
Reken voor ombouwen van je bestaande zeilen tussen de 15 en 20 euro per meter voorlijk. De leuvers worden dan veranderd in een pees.
Een nieuw zeil zal idd duurder zijn. Ik ben momenteel bezig met het bestellen van nieuwe zeilen. Genua van 15 m2 komt ergens rond de 900 a 1000 euro met uv strook en foam, en een fok zal daar rond de 150 euro onder gaan zitten. Ik heb een bootje die een meter langer is dan die van jouw. Dan heb je iig een idee qua prijzen. Wil je niet reven dan is zo´n oprolsysteem natuurlijk een stuk goedkoper. Toen ik mijn bootje kocht zat er al het plastimo systeem op,zelf had ik er het niet gekocht. Ik vind een rolzeil leuk voor een 40 voeter, maar een beetje onzin voor een klein bootje, hoewel het soms wel handig is.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 28 okt 2009 12:41 #95842

  • Kelt620
  • Kelt620's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 109
Hoi,

ik heb zelf een kelt620, echter geen rolfok. Heb al wel kelten zien varen met rolfok.
Je kan eventueel contact opnemen met de keltclub (www.keltclub.nl) of met de importeur Rob Krijgsman in Drimmelen.

gr. Michiel
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 28 okt 2009 14:13 #95849

  • Tom88
  • Tom88's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 43
heej bedankt,

dus als ik het goed begrijp kan ik onder de 100 euro klaar zijn met dat rolfok idee van george kniest. alleen reven kan niet, maar dat vind ik geen probleem.



ik zal ook is contact opnemen met de kelt club
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Rolfok kelt 620 28 okt 2009 15:30 #95855

  • FMJ
  • FMJ's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 5183
De Rolfok van Kniest die gelinkt wordt is een rolfok voor open boten waarbij de staaldraad in de fok de functie van het voorstag overneemt. Het voorstag haal je dan eraf na het zetten van de fok, niet echt geschikt voor jouw bootje denk ik dus. Dit is wel te omzeilen door een blok in de stag op te nemen direct onder het topwartel en dan de val te beleggen op de trommel, maar dat is niet echt handig.

Er zijn echter ook - iets zwaarder uitgevoerde - rolfoksystemen voor leuverfokken. Die werken prima zolang je maar inrolt zonder druk in je fok, even afvallen en 'm dood laten vallen in de lij van je grootzeil dus.

Heb alleen geen link voor je naar zo'n systeem, even een tuiger contacten dus.


Houdt er overigens wel rekening mee dat een genua met heel lang voorlijk misschien toch het voorlijk een paar centimeter ingekort moet worden.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.123 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl