Jollenbaas schreef :
Die kardinalen liggen om de ondiepte 'De Loggersteen', een grote zwerfkei. De minimale diepte is ca. 1,8 meter / 2,1 meter.
Wij negeren dat meestal met onze diepgang van ca. 1,0 meter en niet al te hol water.
De versie die ik weet is dat het een splijtbak met stortsteen is geweest die tijdens de bouw van de afsluitdijk in zwaar weer terecht kwam en uit nood gelost heeft.
Er zijn meer van deze plekken.
Ik heb er 3x met een zwaard bovenop gezeten met 6-8 knopen, van klipper van 23 meter tot klipper van 40 meter.
Als je er overheen vaart rommelt het voor een 20-30 meter, dus niet een glad zwerf steentje.
De laatste keer was het met een stalen zwaard van 7 meter en 1000kg wat er dan half in zit, dat kwam tot boven de reling uit het water. De blauwe staal krullen zaten onder aan het zwaard!
"Vroeger" vanaf 1980 stonden die kardinalen er niet, later 1, toen 4, toen niets en nu weer 4.
Je begrijpt dat het een enorm geweld is waarvan je in een split second begrijpt waar je zit. Niet een wenselijke ervaring.