Hen3 schreef :
Erikdejong schreef :
dan wil ik een besparing van $900 per tank beurt toch ook niet mis lopen.. (Ondanks de toch al idioot lage prijzen van de diesel hier, op het moment aan de pomp €0.86 per liter
$900
besparing per tankbeurt?? Hoe groot is jouw brandstoftank dan wel niet?! Bij $1,20 per liter (ongeveer €0,86) kun je voor $900 al 750 liter tanken! Stel dat die 'rode diesel' de helft kost, dus $0,6 / liter, dan moet je tank al 1500 liter zijn om dan $900 te besparen!
Onze tank is 1600 liter + 100 liter dagtank, we gaan voor drie maanden naar het hoge noorden en kunnen niet tanken onderweg. De kachel zal 24/7 aan staan. het zal dus net aan voldoende zijn. Als deze zomer blijkt dat het niet voldoende is dan maak ik voor volgend jaar nog een tank van 600 liter omdat we dan nog een maandje langer gaan.
@ Proost, ik krijg verschillende van dergelijke tegenstrijdige berichten, maar het zijn bijna allemaal meningen van mensen die het niet uit eigen ervaring weten maar ook weer van hebben horen zeggen of denken dat dit aan de hand is.
In Nederland heb ik ook wel berichten gehoord over rode diesel en dat het zo slecht is voor je motor en dergelijke. Terwijl iedereen in de zware industrie op rode diesel stookt (wij hebben een industrie motor in onze boot).
Ik ben nu bezig met Ronin om wat contacten te leggen hier en daar met oliemaatschappijen en surveyors om te zien wat zij te zeggen hebben hier over. Als zij aangeven dat het geen probleem is, dan volgt er een ritje naar de douane om een vergunning aan te vragen voor daadwerkelijk gebruik.
bedankt,
Erik