hydraulische klep bediening,
om variabel klep timing mogelijk te maken
waarom variabel? beter rendement => minder brandstof verbruiken => minder kosten voor de rederij
Dat is voor zo'n beetje alle rare fratsen die ze met scheepsdiesels uithalen de reden, de technische problemen die ze dan tegenkomen zijn overkoombaar.
Hitte in de kop is niet hoger of lager dan in een diesel wat in een jachtje ligt, koelwater is 93 graden. verbrandingstemerpatuur van de uitlaatgassen loopt tegen de 600.
Maar daar heeft eigenlijk alleen de klep zelf last van, en die word voor een groot deel al gekoeld door spoellucht.
Ook kan een reden zijn dat de nokenas soms 2 verdiepingen lager ligt dan de kop zich bevind. en je dus een hele lange stootstang en tuimelaar moet hebben die dan ook weer behoorlijk aan de maat zijn. een "flexibele" hydrauliekslang is dan een stuk hanteerbaarder.
Een van de schepen waar ik op gevaren heb was gebouwd in 1985 had een man bmw met hydraulische bediende uitlaat kleppen, (niet vanaf een commonrail systeem maar met plunjers als brandstofpomp)
Nokkenas:
uitlaatklep:
Een andere reden, een nokken as is ook een lomp stuk staal wat aangedreven moet worden, dat kost vermogen, wat anders naar de schroef kan, als je dat ding er dus uit haalt, scheelt dat weer.
Ja echt zo word er gedacht met de huidige brandstofprijzen.
Bart
BTW: Vinni heb je ondertussen een antwoord op je vraag? voordat we je topic helemaal kapen