Ik ben al een tijdje aan het azen op een 2e hands gennaker. Maar de kans dat er eentje voorbij komt van precies onze boot met dezelfde mast is uiteraard vrijwel nihil.
Op Marktplaats komt geregeld wat voorbij maar daarbij staan voornamelijk maten zoals de lengtes van de lijken. En soms op wat voor boot de gennaker gebruikt is.
Zijn er rekenregels bekend, of goede voorbeelden te vinden van, verhoudingen tussen maten zoals I-Spin en J en een passende voorlijklengte?
Op basis van mijn zeilplan kan ik wel met Pythagoras de schuine zijde van de driehoek I-Spin en J uitrekenen. Of, in het geval van een masttop gennaker, de schuine zijde van de driehoek P+BAS en J uitrekenen. Maar nog steeds, wat is dan een passend voorlijk?