Het is alweer even geleden dat er nieuws is gemeld, maar het gaat nu toch wel echt beginnen. In de afgelopen tijd niet veel geklust aan de boot, maar wel de zeilen naar Hagoort gebracht. Ik verwachte met een offerte voor nieuwe zeilen naar huis te gaan, maar het viel mee.
Het lijkentouw in het grootzeil bleek niet goed meer te zitten en is 75cm ingenomen. Nog wat plakkers op slijtplekken bij de zalingen en streamers. Nog iets aan de pockets voor de zeillatten, paar leuvers vervangen en we kunnen er weer even tegen. Genua is het voorlijk opnieuw gesneden (iets holler) waardoor het vlakker te trimmen is en een venster voor de (nieuwe) telltales. Fok ook een venster en telltales. De verwachting is dat we nu zo’n 2 jaar vooruit kunnen. Heel fijn, want dan hebben we de gelegenheid om info en wensen te verzamelen voor nieuwe zeilen
![;) ;)](/media/kunena/emoticons/wink.png)
Foto’s volgen nog na de 19e, als we er weer mee gaan zeilen.
Ondertussen wel allerlei plannen gesmeed en zo zoetjes aan in voorbereiding gezet. 350mtr lopend want zit er in de boot straks. Zonder landvasten wel te verstaan. Wat een eind he?
![:blink: :blink:](/media/kunena/emoticons/blink.png)
Verder gaat het hele 12volt circuit op de schop. Kwam gister verkoolde draadjes tegen en een bergje kroonsteentjes, veel te dunne draadjes voor het doel en onduidelijke schakelingen. Dus alvast krimpkous met lijm besteld, zekeringhouders enz enz.
We hebben een dieselkachel overgenomen. Er zit er nu ook 1 in, maar met maar 1 opening. De nieuwe kachel kan ook ventileren, dus komt er in 1 in de kooi, 1 in de natte cel (zeilpakken drogen) en natuurlijk een in de kajuit. Uitdaging word om de slang deze keer netjes te verwerken.
Verder gaat het drinkwaterstelsel op de schop. De leidingen zijn dan wel weggewerkt, maar lopen dwars door de kastjes heen en nemen zo veel ruimte. En het zijn gewone gewapende slangen met zo’n lekker smaakje, not.
Er komen True Design kranen en doorvoeren in. Geen ge-emmer meer met winterklaar maken.
Waar ik nog niet uit ben hoe is het aanpakken van de bergruimte. Die vind ik nogal onpraktisch en zie wel mogelijkheden ruimte te winnen. De kajuittafel gaat in elk geval op de tekentafel. Die drankkast wordt omgetoverd tot ladenkast.
Gister begonnen aan het plaatsen van valstoppers. Kreeg eerst het plafond er niet uit, maar is met hulp van Holtere toch gelukt.
zeilersforum.nl/index.php/foru...u-first-325-losnemen
Zag ook dat er een paar latjes tegen het dak los zitten. Pakken we gelijk effe mee
Foto’s voeg ik straks even toe